Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges izomszakadás vagy...

Részleges izomszakadás vagy zúzódás lehet?

Figyelt kérdés

sziasztok!


A vádlim kicsit túl lett erőltetve (bicikli túra kb 10km, erdős terep, kettő nappal később fél napos guggolás, mely már az elsőnél igen kellemetlen volt. Később hallottam egy kattanó hangot, kettő órával később kb észrevettem, hogy bevérzés lett a vádlimon) pihenés, jegelés után jobb lett, a bevérzés helye már alig látszik! Viszont feszül,húzódik, nyilal bele a fájdalom. Trombózis kizárva, volt vizsgálat. Orvos azt mondta, hogy részleges izomszakadás, papíron zuzódás. A fájdalom ébredéstől elalvásig tart. Alig bírok ráálni. Fekvés közben is folyamatosan fáj. Annyit mondtak, hogy kenjem. Kenem, pocolom tovább, kimelem napok óta. Egyszerűen napról napra rosszabb.


Traumatológia lenne érdemes?



2020. jún. 8. 14:45
A kérdező szavazást indított:
részleges izomszakadás
zúzódás
5 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
minimálisan be is van dagadva a vádlim oldalt és a térd alatti puha rész
2020. jún. 8. 14:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor történt a sérülés? Ha több,mint 1 hete és romlik,akkor menj vissza a traumatológiára és mindenképpen pihentesd. Egyébként valószínűleg izomszakadás,bár ezt célzott vizsgálat nélkül nehéz megmondani. A papírra,ha nincs egyértelmű törés,akkor a legtöbbször zúzódás diagnózist írnak, úgyhogy az nem jelent semmit. Valószínűleg nálad is azért ezt írták,mert alaposabb vizsgálat,ami konkrét diagnózist ad, nem történt.
2020. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia! 3hete történt, most kezd már egész jó lenni. Kenem,fáslizom,pihentetem... viszont azóta sem 100%os. Gondolom ilyenkor már semmi értelme egy traumatológia rendelésre menni.


Köszi

2020. jún. 15. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha részleges szakadás, vagy zúzódás,akkor valóban nem sok. Illetve akkor igen,ha 3 hónap múlva sem érzed jónak,akkor érdemes visszamenni,hogy nem komolyabb izomsérülésről van-e szó.
2020. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) terhelve volt tegnap, bár ez erős túlzás. Szimplán talpon voltam pár órát es a mai napra ismét kezdődik elölről a fájdalom stb
2020. jún. 18. 18:25
 6/6 anonim válasza:

Én is ezzel küzdők már lassan egy éve. :(

Azóta meggyógyult?

Nekem mindig “újrasérül”, ha mozgok.

2021. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!