Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a probléma? Lehet...

Mi lehet a probléma? Lehet ezt egyáltalán még orvosolni?

Figyelt kérdés
Üdv! 17 éves fiú vagyok , 10 éve klubszinten focizom. 2014 szeptember 29-én szenvedtem a lovaglóizmomon 2 helyen részleges izomszakadást ( viszonylag elég mélyen és elég nagy felületen) ugye lassan egy éve már. Az orvosi utasitásoknak megfelelően 3 hetet fekve pihentem, 2 hetet dupla mankóztam, majd 1 hetet kb egy mankóval töltöttem. Úszni és biciklizni is eljártam. Majdnem 3 hónap elteltével kezdtem újra az "edzést". Ami ugye lassu kocogást, gyenge labdavezetést, dekázást jelentett. Jött a téli szünet, úgy voltam vele had pihenjen nem dolgoztam vele. Január végén elkezdődött a felkészülés, ott voltam a csapat tagjai között. Az első héten nem is volt gond, nem csináltam még teljes intenzitással komolyabb gondom nem is volt, persze kisebb nagyobb fájó érzések votlak de nem akadályoztak a játékban. Majd egy edzés végén játékra került a sor. Egy "kapuralövésnél" hirtelen egy nyilaló érzést éreztem és nem votlam játékképes, igy leszáltam. Éreztem, hogy ezzel pihenni kell. Kihagytam ismét egy egész hónapot nem éreztem hogy különösebb baj lenne a lábammal. Bajnokság első meccsére vissza tértem hát... nem tudtam rendesen szaladni, akadályozott a lábam benne olyan érzés volt mintha az izmom helyén egy tégla volna és nem mozog... szóval szar... ismét kihagytam... ismét vissza tértem másfél hónap mulva a bajnokság végére. Volt még 4 meccs... a helyi rivális ellen végig játszottam nagy dinamikájú meccsen, keményen mind a 90 percet. Örültem is, hogy nincs gond. Azonban hétfőn az edzésen megint szarozott a lábam. Igy megint nem játszottam.Utolsó meccsre vissza tértem 2 gólt rugtam, jól játszottam semmi gond. Jött a nyári szünet. Gondoltam pihenem a másfél hónapot és végleg megszabadulok tőle. Igy is tünt. Elkezdődött a felkészülés az edzések mentek, hiába az erőlétit csináltuk, simán ment. Barátságos meccsek mentek. Aztán eljutottunk a mai napig,ahol ismét egy barátságos meccs várt ránk. 20 percet kaptam...utána egy erőteljes sprint közepette szúró nyilaló érzés a combomba ,ahol a sérülésem volt... nem tudom miért van ez, az orvosok 6 hónapot jósoltak erre én már lassan egy évnél járok. Általába a sprinteknél jelentkezik de utána nem tudom folytatni a játékot.Sokat pihentem vele, és okosan követtem az orvosi utasitásokat is, plusz az úszás és a bicikli...Ez már mindig ilyen marad? Nagy terhelésnél feladja? mi lehet az oka?

2015. aug. 5. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem tudunk okosabbat mondani, mint az orvosaid. Ez nehezen gyógyuló sérülés, türelem, kitartás, nagyon fiatal vagy, szerintem el fog múlni lassan a belenyilallás, ilyen életkorban nagyon jól regenerálódik még minden a szervezetben.
2015. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kötelező hogy így maradjon.

A nagyobb terhelésre visszatérő nyilalló fájdalom lehet egy vagy több kiugrott izomtól (szalagtól), amit az orvosi eszközök nem tudnak kimutatni...

Én a helyedben megkeresnék egy jó csontkovácsot aki ezeknek a helyretételével foglalkozik. Mivel már elég régi a sérülés lehet hogy többször is helyre kell rakni, mivel ilyen esetekben a szalag (izom) megnyúlik és idő kell neki mire az eredeti helyét újra megszokja. De ha helyre rakatod és ott marad, akkor meg tud gyógyulni. Orosházán tudok jót(csontkovácsot) ha érdekel írj privátban.

2015. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 6. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!