Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vettem tyúkszemtapaszt, ez...

Vettem tyúkszemtapaszt, ez hogyan használ, és meddig kell használni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem, ma rátettem a lábamra 1 órával ezelőtt. Ezt egésznap kell használni? Ha fürdök, leveszem, és cserélek, majd másnap ugyanez? Nem vagyok jártas ebben. Ha rajtavan a tyúkszemen, akkor fáj igazából. Ez baj?

2020. jún. 12. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Az a baj, hogy nem ecsetelot vettel sokkal olcsóbban.

Az még hatásos is.

2020. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Hogyan használjuk?

Alaposan tisztítsa meg majd törölje szárazra az érintett bőrfelületet. A tyúkszemtapasz habgyűrűjének a közepét helyezze a tyúkszemre. Két nap után vegye le és tegyen fel egy új tyúkszemtapaszt. Négy nap után az addigra már megpuhult tyúkszemet távolítsa el langyos sós vagy szappanos vízzel. Ismételje meg a tyúkszemtapasz használatát, ha szükséges.

Egy darab tyúkszemtapasz 0,04g szalicilsav hatóanyagot tartalmaz.


Ne használja a terméket, ha bőre érzékeny a szalicilsavra, a szalicilokra, a gumira vagy ha bőre sérült és/vagy fertőzött. Cukorbetegek és keringési problémákkal rendelkező egyének részére nem ajánlott a termék használata. Gyenge vesefunkció esetén a termék használatával kapcsolatban kérje kezelőorvosa tanácsát.

A tyúkszemtapaszt tilos a nyálkahártyán alkalmazni.

Vigyázzon, hogy a termék hatóanyaga szembe ne kerüljön! A szalicilsav növelheti a bőr áteresztő képességét más, helyileg alkalmazott gyógyszer készítmény esetén. A bőrirritáció (égő érzet vagy a bőr kipirosodása) előfordulása igen ritka. Allergiás bőrreakciók egyedi esetekben előfordulhatnak.

Orvosi felügyelet nélkül ne használjon egyszerre több, vagy huzamosabb ideig tyúkszemtapaszt.

Száraz helyen, 25˚C alatt tárolandó.

Kizárólag külsőleg használandó.

Egy tapaszt csak egy tyúkszemre használjon – minden új tyúkszem esetén használjon új tapaszt, hogy a termék a kívánt hatást nyújthassa.

2020. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

"Négy nap után az addigra már megpuhult tyúkszemet távolítsa el langyos sós vagy szappanos vízzel."


Ja persze, nem fog leazni. Rég volt, de Amikor felpuhult kikaparasztam lyuk maradt ott de aztan eltunt egesznap kell hordani igen, ha nem hordod visszaszárad es nem valik kette es nem tudod kikaparni vagy valami ilyesmi

2020. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
4 nap után tényleg szedjem le?:( félek fájni fog vagy bármi
2020. jún. 12. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!