Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menyire biztonságos embere...

Menyire biztonságos embere nézve az erektromos szúnyogírtó?

Figyelt kérdés
Mi történik ha hozzáérsz a fém részéhez? (oké hogy megráz, de milyen erősen?)
2020. júl. 9. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Eddig csak azt tapasztaltuk, hogy a szunyogok, vígan szambáznak körülötte.
2020. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az oké. De én az embere gyakorolt hatására vagyok kivácsi. Nekünk is van ilyanunk.
2020. júl. 9. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ekkora mennyiségben emberre ártalmatlan. Ha bedugsz 4-5-öt egy szobába, az már lehet baj. Amúgy nem öli meg a szúnyogot, csak a szaglását iktatja ki az illat, ezért nem fogja megérzeni a szagod és nem jön be. Ha már bent van és lát téged, meg fog csípni.
2020. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

No, kétféle szúnyogirtó keveredik itt össze. Az egyik valamilyen alkalmas vegyi anyagot párologtat - amit nyilván be kell vizsgálni, hogy ártalmatlan-e emberre, de persze csak normál háztartási mennyiségre végzik a vizsgálatot.


A másiknak nagyfeszültségű fém része van, ha nekiröpül a szúnyog, akkor kampó. Ha olyan a kialakítás, hogy be lehet nyúlni, akkor a szabályok szerint úgy kell kialakítani, hogy ne legyen emberre veszélyes az áramütés. Nem próbáltam, de tippem szerint csak egy kellemetlen csípő érzést okoz, kb. mintha a villanypásztorhoz érnél hozzá.


Viszont a nem legálisan vagy nem Magyarországon forgalmazott eszközök könnyen elkerülik a vizsgálatot, azokkal már vigyázni kell.

2020. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a vegyi hanem az amei agyonrázza
2020. júl. 9. 10:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy 630v 104k kondit láttam benne. (volt benne több is kb3 db)
2020. júl. 9. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem veszélyesek ezek emberre, mert általában nagy feszültséggel, de kis áramerősséggel és nagyon kis töltéssel működnek. De persze nem javaslom, hogy szándékosan megtapogasd működés közben.
2020. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!