Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujj törésről lehet szó?

Lábujj törésről lehet szó?

Figyelt kérdés

Történt egy olyan eset, hogy biciklivel indultam el, és túl hirtelen hajtottam meg, és a kerékpár hát nincs épp a legjobb állapotban, ledobtam a láncot csattanas és a pedál megindult ugye tovább... Es meg papucsban voltam és bevertem a nagy lábujjam az aszfaltba.. Vegulis úgy mintha 90°ba belerugtam volna.. Kicsit húztam is ott pár méterig. Eléggé fájt, de gondoltam csak katona dolog.

Rá 20percel már enyhén rózsaszín volt, és nagyon fájt mozgatni. Másnap teljesen lila volt és fél volt dagadva.

Nyilván azt mondták ha el lenne törve ráállni se tudnék... Igen, biztos jobban tudják.Na M1 is..

Na de visszaterve fel volt dagadva és lila volt. Gondoltam csibészbaleset, nem akartam egy ilyennel sztk ba menni röntgenre meg ilyenek, mert volt már velem ilyen, hogy belerugtam a betonba, akkor is kB 3 hétig fájt nagyon a labamujja...de ez konkrétan már vagy egy hónapja történt és azóta fáj.

Na de azért nem használhatatlan... Tudok járni, sőt futni is, de ha direkt a lábujjam mozgató az fáj, néha elkezd sajogni, kattog... Meg hát na érzem, hogy nemjo.

Törés lehetett, vagy valami más, esetleg zuzodas?

Mit tudnék tenni, hogy enyhülnjön a fájdalom?

KB mennyi idő még elmúlik?



2020. szept. 14. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kattog, akkor lehet eltört, persze ezt röntgennel lehet kimutatni.
2020. szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pár hét, de azért érdemes lenne orvosnak megmutatni.
2020. szept. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma voltam, röntgenen is, majd kiderul
2020. szept. 18. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!