Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen volt amikor kiment a...

Milyen volt amikor kiment a bokád?

Figyelt kérdés
Ma lesz 3. Napja hogy történt nekem, hogy kiment a bokám. Mivel nagyot reccsent, azt hittem törés, rá állni se bírtam, mentünk a kórházba.Be is dagadt a bokámnál is meg a a kiujj alatt lejjebb a lábfej. Röntgent csináltak, de azt mondták csak kiment a bokám. Sínt kaptam, meg trombózis ellen injekciót napi 1x. Vizes most a lábam, nem fekszek egész nap egyáltalán, mankóval járok mert rá állni nem nagyon tudok. Mozgatom amikor tudom amennyire jónak érzem, de kicsit színtelenebb az a lábam, de visszatér bele az élet ha több percen keresztül mozgatom a lábfejem. Párom viszont nem lát különbséget. Tudom ha elszíneződik azonnal orvos, csak érdekelne másoknak milyen volt, ez így azért normális e? Soha semmim törve vagy ilyesmi nem volt, teljesen új ez a dolog.

#boka #Kimentboka
2020. szept. 15. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem eltorve volt a bokam, hasonlo tunetekkel mint neked...
2020. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem színtelenebb volt, hanem kék-zöld és dagadt sokáig, kb 1 hétig egyáltalán nem bírtam ráállni, de úgy 1 hónapig fájt.
2020. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendesen rátudtál állni 1 hét után? Nekem nem megy, épp hogy ránehezedek kicsit és fáj. 😣
2020. szept. 19. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már meg se lepődöm, hogy ezek szerint az orvosod nem mondott szinte semmit?...


Ha nem tört el, de reccsent, akkor részleges bokaszalagszakadásod van (nekem is, sajnos én már rutinos vagyok benne, ez kb. már a 8-10., nem is számolom...)


Pihentesd, ez most a legfontosabb. Ne mászkálj, menj betegállományba. Ez a mankózás nem jó... Ugyanis szerintem teljesen minimalizálnod kéne a járást és feküdnöd kéne! Ezért nem gyógyul. Felpócolva, lehetőleg a szív feletti magasságban (ha fekszel). Ha meleg, borogasd hideg vizes törülközővel, vagy 5-5 percig jegeld (szigorúan a bőr és a jég között legyen vmi anyag, figyelj, nehogy túljegeld!).

A gyógyulás 5-6 hét alapból, utána jön még csak a rehabilitáció.

Gyógytornára lehet, küldeni fognak. Lassan lehet csak a tornát elkezdeni. Először alapdolgok (lábujjra majd sarokra állás). Később bonyolultabb lesz. Meg kell erősíteni a boka körüli izmokat, hogy jól tartsanak majd.


Azt javaslom, lassan, fokozatosan, de azért próbáld mozgatni ez alatt az 5-6 hét alatt, mert ha lekerül a mankó, hirtelen a bokádat nagy trauma éri, és rá fogsz sérülni újra (mint ahogy nálam is volt.)


Másik, kenegesd gyulladáscsökkentő krémmel (biztos kaptál valamit, vagy ajánlottak, pl. a Flexagil is jó, nekem most az van.)


Tehermentesítsd, amennyire tudod.

2020. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ausztriában élünk, azt mondták már az nap sétalhatok, de mivel nem ment felírták az injekciót, meg hogy ha 10 nap múlva nem javul menjek vissza. Trombózis elleni injekció is csak addig tart ki. Fájdalom csillapítót kérdezték van e otthon. Jegelni polcolni kell, és kb ennyi. Már úgy nem fáj, csak rá állni nem megy. A nap nagy részében polcolom, de van 2 gyerek apjuk dolgozik nem egyszerű. Nagyon szépen köszönöm a válaszod, hasznos volt.
2020. szept. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!