Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csuklótörés után mennyi időre...

Csuklótörés után mennyi időre mire mozgatni tudom majd?

Figyelt kérdés
Most vették le a gipszet, nagyon merev a csuklóm, csak 5-10 fokban tudom hajlítani.

2020. okt. 2. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

A gipsz levétele után, azonnal tudni kell minden irányba mozgatni nagyobb fájdalom nélkül!


Ha valamelyik irányban nem lehet egyáltalán mozgatni, másik kézzel se, akkor rosszul forrt össze.


Használni kell ugyan úgy mint a másik kezet. A fájdalomnak 1 hónap múltán már elviselhetővé kell csökkennie.


És végül, el kell hogy keserítselek, a törések is, mint bármilyen más baj, sérülés, soha nem gyógyulnak meg tökéletesen.

Amíg élsz érzékeny lehet hidegre, melegre, időjárás változásra, bizonyos mozgásra. stb. :(

2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem írtak fel gyógytornát csuklótörés után?

Nekem nagyon jó volt a 10 alkalom, teljesen rendbe jöttem, azóta sincs problémám, tökéletesen gyógyult.

2020. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De, csak 2 hét múlva kezdődik.
2020. okt. 2. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lesz majd, de addig is tornáztasd, pl.egy kis labdát (teniszlabda méretű) görgess az asztalon, gurigázz vele.

Jobbulást neked!

2020. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. okt. 2. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia mi újsag?


Mennyi idő volt mire levették a gipszet, és tudtad mozgatni?

2021. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6: Szia! Fokozatosan jött rendbe, most már szinte 100%. Néha még azért érzem, hogy sajog, de ennyi.

Pár hétbe telt, mire teljesen tudtam hajlítani, forgatni. Újabb egy-két hónap, mire teljesen rá tudtam már nehezedni, fekvőtámasz és hasonlók.

2021. aug. 12. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!