Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kattogó, pattogó csípő,...

Kattogó, pattogó csípő, combtő mitől lehet?

Figyelt kérdés
Balettozok, illetve van rsg is. Ha be vagyok melegítve esetek többségében nincsen semmi probléma, viszont most este oldalra megemeltem a lábam behajlítva, és éreztem, hogy ugrik egyet. Nem magasra és nem is megerőltető dolog..., szóval a másik lábammal is ugyan így megcsináltam az is ugyanígy volt. Lábemelésnél, lendítésnél az órákon nincs ilyen gondom, spárgáknál sincs, viszont ha olyan van, hogy 2 lábbal kell dolgozni, mondjuk az egyik ilyen feladat, hogy hanyatt fekszünk és a fejem fölé emelem a lábam le a földre és onnan spárgán keresztül vissza fekvésbe érkezek és így vissza is... ennél mindig előjön ez a furcsa, kellemetlen érzés, de nem fáj csak inkább nem érezném, mert közben olyan kötöttnek érzem magam vagy nem is tudom hogy mondjam. Vagy szintén mintha lebegőülés lenne és ott az egyik lábamat oldalra leengedem megtartom és visszaemelem a másik mellé... Nem tudom jobban elmondani, remélem érthető... Szóval nem fáj, csak mintha ugrana és zökkenne vagy pattanna, kattanna egyet a csípő, combtövem pontosan nem is tudom én mim. Nektek van/volt ilyen? Mi volt rá a megoldás vagy milyen orvoshoz menjek el, esetleg keressek fel egy gyógytornászt?

2020. okt. 20. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy jel arra, hogy talán ideje lenne befejezni a balettot. Nem minden szervezet számára jó ez a fajta testmozgás.
2020. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
61%
Nekem is volt régebben hasonló, kollagén szedésével elmúlt. Talán érdemes lenne valami ízülettámogató cuccot szedni. De mindenképp kérj tanácsot az oktatótól, aki már sok embert tanított, általában tapasztalt a tanítványok ilyesmi panaszaiban is.
2020. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 jácint78 ***** válasza:

...


Szia... en csak azt tudom hogy csodas dolgokra vagy kepes es nem erdemes tul hajtanod magad...


Becsuld meg az adottsagaid es szuneteltesd a tul megerolteto gyakorlatokat ha tudsz allj at mas sportra ott is erhetsz el sikereket... es ha evek mulva visszanezed a sajat videoid erteni fogod ... mit kellene tenned


regen hobby tornaszkodtam de 42 evesen is neha tartok tornakat es izulet ill in erosites a celom.. hogy kicsit jobban es hosszabban birjam a munkaimat...


Regen probaltam meg a spargat es a az extrem mozdulatokat pl nyakamba vett labakkal kezen maszkaltam ehhez edzodest neha tulzasba vittem tobb celu sportolo szerettem volna lenni...


de visszabb vettem a torekvesbol mert nalam mar az erosebb labemelesnel is belso ropogas volt erzekelheto...


mara tudom az izmaim kontrolalni hogy hatranyos adottsagokat korrigaljam... es kerulom a tulzott hirtelen erofesziteseket... de igy konnyebb mint fel nyomorokkent...

2020. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!