Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő körülbelül mire...

Mennyi idő körülbelül mire meggyógyul/rá tudok állni?

Figyelt kérdés

Kb másfél hete csütörtökön elsodort egy autó a zebrán, a kerékkel átment a jobb lábamon. Eltört a nagylábujjam, illetve a kisujjam két helyen is. A nagylábujjam melletti ujjam valahogy kifelé kandikált a cipőmből felfelé, ezért a talpamon talán elszakadhatott valami ín vagy szalag, de elég duzzadt és lila még mindig. A lábközépcsontom is megrepedt.


Sajnos a kórházi ellátásról inkább nem beszélnék, ott a végén csak annyit mondtak, hogy két hét múlva is fájni fog, ezért gondoltam megpróbálok inkább itt kérdezősködni. Esetleg nem tudja valaki mennyi idő ennek a gyógyulása, illetve hogy kontrollra vissza kell -e mennem, és ha igen, akkor kb mennyi idő után?


Továbbá még elég nehezen mozog a lábfejem, próbálgatok közbe ráállni több-kevesebb sikerrel. Mikorra várható hogy valamennyire tudok rajta botorkálni? Pénteken be kell mennem a rendőrségre, egyenlőre mankóval közlekedek a lakáson belül, de nagyon szerencsétlennek érzem magam vele. :)


Bocsi hogy hosszúra sikeredett, de előre is köszönet annak aki segíten tud egy picit is.



2020. nov. 3. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt így nem lehet megmondani, ugyanis te se tudod, hogy pontosan mennyire sérültél meg. Említetted pl a szalag szakadást, az mondjuk nem mindegy, hogy valóban van, részleges, vagy teljes, kell-e műteni, vagy csak megnyúlt.

A törés magában 3-4 hét, mire meggyógyul, ha komplikáció mentesen megy minden, de utána is fáj még egy darabig a csontvarr miatt. Nekem fél év volt, mire a mutatóujjam teljesen rendbe jött, de nekem közvetlenül az ízület mellett tört le egy darab. Borda törésnél simán csináltam mindent, de ott is sokáig ki lehetett tapintani a korábban emlegetett csontvarrt.

Az izom és ínszakadás kellemetlenebb móka. Ha teljes, akkor ugye műtik, de úgy hamarabb múlik, míg a részleges szakadás nagyon lassan jön rendbe (ahhoz is volt szerencsém sajnos, bár nem ín, hanem izom szakadásom volt).

3-4 hétig semmit nem erőltetnék a helyedben, ne próbálj ráállni, se semmi. Remélem begipszeltek, azt hetente érdemes cserélni, így mindenképpen vissza kell menned. Ha már nem kell gipsz, kötés, akkor elkezdheted mozgatni, youtube-on keress rehabilitációs tornákat, mert ha egyből rendesen használod, az nagyon kellemetlen lesz, és elnyújthatja a gyógyulást.

Kitartást, sajnos az ilyen sérülések lassan gyógyulnak.

2020. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Húú köszi szépen!! :)


Nem gipszeltek semmit egyáltalán, még csak le sem fertőtlenítették/mosták róla a vért.

Miután kitoltak kérdeztem az egyik nővért hogy kitolna -e valaki a bejáratig, mert ott vár a barátom. Azt mondta álljak fel és sétáljak ki, mondtam neki hogy de hát kb 1 órája ment át egy kocsi a lábamon. A válasz az volt hogy semmi baj, húzzam vissza rá a cipőm és sétáljak ki. :D Úgyhogy mezitláb battyogtam ki

2020. nov. 3. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, ne már. Nagyon sajnálom :( Tény, hogy jelenleg a covid miatt maxosan le vannak terhelve az orvosok, de ez akkor is borzalmas. Mondjuk anno nekem sem adtak semmit a részleges szakadásra, mert "rá tud állni, akkor nem vészes". Én meg néztem, hogy oké, de van egy horpadás a vádlimon, ami további hirtelen terhelésre elszakadhat (pl egy erősebb fékezés tömegközlekedésen, vagy csak egy rossz lépés a lépcsőn). Kb egy év telt el, mire rendesen edzeni is tudtam, de a mai napig van, hogy kímélem, mert rettegek, hogy megint elszakadhat.

Egyébként vannak egészségügyi segédeszközös szakboltok, esetleg ott megnézhetnéd, hogy van-e olyan támogató eszköz, ami picit fixálja a lábadat (állítható műanyag sín pl, de csak a hasamra ütöttem ezzel, szóval lehet más eszköz alkalmasabb rá).

Lábujj törést mondjuk tényleg nem mindig gipszelnek, de ha több ujjad tört, több helyen, akkor már illene legalább valami sínt tenni a lábfejedre, mert elmozdulhat...

Hát basszus, tényleg sajnálom. Pihentesd sokat, esetleg szedj kalciumot, magnéziumot, glükozamint, ezek támogatják a csont forradást. Egy szűk hónapig lehetőleg ne nagyon állj rá merevítés nélkül.

2020. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Húha te jó ég, akkor te is ilyen kis szerencsecsomag vagy! :O :D


Igen amúgy sajnos egyre ritkábbak a kedves orvosok. :( Kontrollra majd én is szerintem inkább magánba megyek vissza.. :S


Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, tényleg sokat segítettél!! :)

2020. nov. 3. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!