Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fiatalon előrehaladott porckop...

Fiatalon előrehaladott porckopással és szakadt szalaggal kapcsolatban vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Két ortopéd orvosnál(egyikőjük az országban a legnagyobb szaktekintély) és reumatológián is jártam. A diagnózis: előrehaladott porckopás, Lachmann effekt +++, mindkét térdemben(egyikben pótolták a szalagot). Kaptam Cingal injekciót, ami elvileg segítene feltölteni a porcok közötti részt, de sajnos nem használt, csak bedagadt tőle a térdem. Ez kb a protézist megelőző állapot, amit így 30 alatt nyilván nem kaphatok..az orvos azt mondta, gyárilag hibás, mint egy öregasszony térde..hát köszönöm. Fájdalmaim vannak, nem tudok normális életet élni. Kérlek, ha tudtok bármilyen terméket, orvost, alternatív eljárást, akármit javasolni nagyon megköszönném! Teljesen le vagyok sújtva, bármilyen segítséget szívesen fogadok! Sajnálom, ha hosszúra sikerült.

2020. dec. 14. 02:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Elküldött azzal, hogy próbáljam továbbra is a gyógytornát(csinálom, de fáj) és a szobabiciklizést(szintén fáj), meg szedjek jó erős tramadolos fájdalomcsillapítót. Emellett évek óta szedek porcerősítőket, de úgy tűnik hiába.:( És elég sajnálkozva nézett rám, amikor kérdeztem, 5-10 év múlva mik a kilátások?:(
2020. dec. 14. 02:19
 2/2 Atis6801 válasza:
100%

Szia. Ne add fel. 49 évesen 2 szakadt szalag után, porc nélküli térddel ugyanitt tartottam. Tíz lépés után bedagadt a térdem.

Focizni ugyan nem tudok, de sétálni akár órákat. Tatabányán csináltak egy őssejt beültetéses térd "műtétet" kb 1 óra. 5 hónapig azt hittem kamu, aztán elkezdett javulni, most azon gondolkozom, mégegyszer megcsináltatom,hátha futni is tudnék. Ma már csinálnak sok helyen az országban. Nem olcsó, de nálam bevált.

2020. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!