Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem fáj amikor vágdossák az...

Nem fáj amikor vágdossák az emberek magukat?!

Figyelt kérdés
Szerencsére nem volt tapasztalatom vele

2020. dec. 21. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
De. Én ugyan nem vagdostam magam még sosem, de biztos hogy fáj, és talán pont ez is a lényege. Hisz amíg a fájdalomra koncentrálsz elterelődik a figyelmed a többi dologról. Meg persze figyelemfelhívásis a környezet felé.
2020. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Annyit hozzátennék hogy a fájdalom hatására endorfin szabadul fel.
2020. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TR75 ***** válasza:
83%

"Meg persze figyelemfelhívásis a környezet felé."

Embere válogatja, nagyon sokan teljesen titokban csinálják.

2020. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De. Miért ne fájna? Még nem vágtad el az ujjad véletlenül? Fájt? Na, ugyanaz.
2020. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
#3-as Ez nem igaz, ez mindenkor a visszajelzésről szól! Arról, hogy figyelj rám, vegyél észre, akkor is, ha a fizikai jeleket nem látják..
2020. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Fáj, de engem nyugtat. Számomra bizonyos fokig nyugtat a fájdalom és kicsit élvezetes. Rég nem csináltam már ilyesmit (évek óta). De ezek mai napig fenn állnak, hogy van olyan fájdalom amit élvezek. Persze nem vagyok önkínzó meg ilyesmi. Inkább azzal lehet kaocsolatban, hogy magas a fájdalom küszöböm, így egy vágás nem kifejezetten fáj, hanem kellesem kategória.
2020. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TR75 ***** válasza:
76%

#5

Nem. Ez nagyon gyakori tévhit.

2020. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
#7 Ez a te tévhited, ez mindenkor a segítség kérésről szól. Terápiában fel is tudnád dolgozni, és elengedni.
2020. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TR75 ***** válasza:
79%

Nem. Értelmetlen ilyen kijelentést tenni, nem ismersz minden egyes esetet, hiába jelented ki kategorikusan, hogy igazad van.

Ajánlom a Seb című dokumentumfilmet.

A falcolók (vagy inkább mondjunk helyette önsértőt, mert a falcolás csak egy szegmense a csoportnak) egy része megkönnyebbül a dologtól. Sosem kér segítséget, sosem beszél erről, senki nem tudja róla. Takargatja a sebeket, vagy teljesen tudatosan úgy intézi, hogy ne maradjon (tartós vagy/és látványos) heg. Nem csak tinik csinálják, nem csak azért, mert nincs új szifon, vagy mert elhagyott az öribari. Szerintem szűklátókörűen nézed a dolgot.

Olyan is van, aki zsarol ezzel. Persze, ezt lehet "segélykérésnek" nevezni.

De végül is mindegy.

2020. dec. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

En egyetlen egyszer iszonyatos felindulasbol durva egesi sebet okoztam magamnak. Tudom, a kerdes a vagdosasra vonatkozik. Azt kell mondanom, az egett bor szagara vettem el a tuzbe martott vasat a kezemrol. Egyaltalan nem ereztem, vagy ha igen, akkor egyaltalan nem volt rossz, hanem elcsendesitette a bennem tombolo ketsegbeesest.

Na utana persze rohadtul fajt.

Eszem agaban nem volt figyelmet felhivni. Igazabol a masok iranti duhom, korulmenyek miatti tehetetlensegem miatt ez tunt megoldasnak.

2020. dec. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!