Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek miért gondolnak...

Az emberek miért gondolnak rosszat azokról akik vagdossák magukat/ anorexiások/ depressziósok stb? Te mit gondolsz az ilyenekről?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz azalatt, hogy "rosszat gondolnak róluk"? Milyen rosszat, miket konkrétan? Szerintem inkább szánják és sajnálják őket, de ez még nem feltétlenül jelent rossz véleményt.


Akik vagdossák magukat, azok általában figyelemre vágynak, vagy nem tudnak megküzdeni bizonyos problémákkal, ez nem valami pozitív, érthető, ha az embereknek nem szimpatikus. Ráadásul manapság a tinik körében konkrétan divat lett a dolog. A társadalom megítélése sokkal rosszabb ezzel kapcsolatban, mint mondjuk a testkép/evészavarok vagy a hangulatzavarok (mint a depresszió is) esetében. De egyébként az is közrejátszhat, hogy az emberek nem tudnak sokat ezekről a zavarokról. Pl. sokan azt hiszik, hogy a depressziós emberek csak simán lusták és semmirekellők, és olyan tanácsokkal akarják ellátni őket, hogy "legyél kicsit vidámabb", mintha az segítene. Ha nincsenek képben a dolgokkal kapcsolatban, a véleményük is torzított lesz.

2016. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Sokan azthiszik a vagdosókról hogy divatból csinálják, figyelmet akarnak. Én még egy ilyennel sem találkoztam, csakis olyannal aki nagyon titkolta és takargatta és komoly gondjai voltak. Nem tudom megfogalmazni miért csinálják. Állítólag tényleg megnyugszik tőle az ember de ezt csak az tudja megmondani aki csinálta. A depresszió is súlyos és sokszor ennek következtében vagdossák magukat. Eszem ágában nem lenne rosszat gondolni egy lelki problémákkal küszködő emberrről.
2016. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg megnyugtat. Csak azért mert találkoztam már pár olyan emberrel (12-13 évesek) akik pl. a vagdosást úgy mondják, mintha az ilyen embereket utálni kéne
2016. márc. 7. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek szüksége van arra hogy felszabadítsa magában a boldogságot, vagyis az endorfin nevű hormont amitől megnyugszik és vidámabban látja a világot.

Akiknek a szervezete alapból elég endorfint termel azok boldogok, könnyen veszik az életet és sikeresebbek.

A legtöbb embernek viszont külső forrásból kell aktiválnia az endorfintermelést,tehát különböző módszerekkel próbálják elérni azt a bizonyos megelégedettséget pl. sportolás,meditáció,drogok,alkohol,hobbi,vallás stb.

A saját tested vagdosása is kiváltja az örömérzetet de ez elég beteges, ennél sokkal jobb dolgokat is csinálhatnál.

2016. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom,hogy ez divat lett a fiatalság körében.Szinte mindennap olvasni itt is róla.

Számomra érthetetlen,hogy mi jó van abban ha valaki elcsúfítja magát?

Hozzáteszem én magam is depis alkat vagyok.De inkább azon küzdök nap mint nap,hogy megoldást találjak rá.

Nem hogy kárt tegyek magamban!Azzal nincs megoldva semmi.

Vannak hullámvölgyek nálam is,de sporttal,vitaminokkal,helyes táplálkozással,stb sokat lehet azért segíteni ezen az állapoton.

F40+

2016. márc. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
2 éve vagdosom magam. Megnyugtató. Bármi rossz történik velem, megvágom magam, és rögtön megnyugszom. 14/L
2016. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Elítélnek,mert nem élték át azt,amit mink is!

Sőt... Már egy olyan társadalomban élünk, ahol mindenki átgázol a másikon. Egyeseket terrorizálnak stb. Nem csodálom, hogy ezek az emberek depressziósak ill. vagdossák magukat. Teljes mértékben együtt érzek velük! Lehet vannak akik divatból csinálják,azokra inkább nem mondok semmit... De akiknek lelki problémáik vannak és a vagdosást ill. az öngyilkosságot lássák egyfajta menekülésnek,azoknak segíteni kell! Mindenkinek értékes az élete!!!

2016. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Aki azt próbálja nekem bemesélni,hogy ő depressziós volt és egy kis sportal "kitört" a depressziójából,annak mondom hogy ku*vára nem volt depressziós (bocsánat az ilyen szavakért) MAX a depresszióhoz hasonló érzése volt!

A depresszió egyik jele a kedvtelenség... (már az élethez sincs kedve) Persze.. Egy kedvtelen,depressziós ember fog nagy mosollyal az arcán futni,kosárlabdázni vagy akármi mást csinálni...

De hát ízlések és pofonok! Ez van!

2016. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Azt ítélem el, aki elítéli a lelki beteg embereket!

Sokszor ők a legjobb barátok...az ilyeneken mindig megpróbálok segíteni vagy ha nem tapasztaltam még semmit a problémájukból, akkor legalább ott lenni mellettük, egy lelki támasz lenni...ez tesz engem boldoggá.

A vagdosás...igen, régebben én is csináltam. Depressziós voltam, ez kellett. Klisés, de a lelki fájdalmaimat próbáltam kivetíteni a testemre, viszont takargattam, nem akartam hogy valaki is tudja mit műveltem. Egy barátnőm tudott róla, aki szintén vagdosta magát. Ma véletlen borotvával megvágtam a lábam...hihetetlenül fáj. Mára el se tudnám képzelni, hogy mégegyszer ezt tegyem magammal! A depresszió ellen küzdeni kell, az ilyeneknek segíteni, nem mégjobban elnyomni őket! Naponta többszázan lesznek öngyilkosok az elbszott társadalom miatt...miért ne lehetnénk mi az a generáció, akik megállítják ezt? Akiket érdekli, mi történik másokkal. Miért kell abban a korban élnünk, ahol mindenki önző?

Ha te most ezt olvasod, és van egy isnerősöd, akiről tudod, hogy volt ilyen helyzetben...legyél mellette, fogd a kezét, ha kell.

Hatalmas hálát adnak érte..te pedig jobban érzed magad❤

2017. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!