Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki úgy próbál öngyilkos...

Ha valaki úgy próbál öngyilkos lenni, hogy eret vág a karján/csuklóján, akkor kb. mennyi idő, mire elveszti az eszméletét, és mennyi, mire meghal? Ha túléli, mennyi ideig gyógyul a vágás?

Figyelt kérdés
Se én, se ismerősöm nem tervez öngyilkos lenni (vagyis utóbbit csak remélni merem), íráshoz kéne ez a pár adat. Több kisebb vágást ejtene, ebből egy érne artériát. Mivel ez is befolyásolhatja, ha jól tudom: 170 cm magas 95 kilós 17 év körüli fiú, az eset alatt nem volt alkohol a szervezetében (egyébként sem fogyasztott rendszeresen, ha ez is fontos adat). Spoiler alert: úgy tervezem, hogy túléli.

2020. dec. 22. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Menj a f@szba. Az ostoba kerdesedre tudnek valaszolni, de nem fogok otleteket adni az ezt olvaso ongyilkos-jeloltek szamara.
2020. dec. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem fogja elveszíteni az eszméletét és nem fog meghalni, mert ez a csukló vagdosás az öngyilkosság második legbalfékebb módja (az első a nyugtató túladagolás).


Több kisebb vágás nem fog artériát érni, mert szerencsére az artéria elég hülyebiztos helyen van. Még egy nagyobb vágással is a legtöbb amit nagy eséllyel elér az az, hogy elmetéli a nervus medianus főideget és egy életre lebénítja a kezét. Arról nem is beszélve, hogyha el is vágja az artériát nem fog belehalni.


Íráshoz pedig egyrészt klisé, másrészt nem drámai hanem szimplán balfék. Ráadásul megsúgom, hogyha egy férfi meg akar halni, akkor nem a csuklóját fogja metélgetni.

2020. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: privátban is meg lehetett volna írni, anélkül, hogy elküldenél melegebb éghajlatra.


Másodiknak köszönöm a választ!

2020. dec. 22. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, hogy ezt így meg tudja valósítani. Az a tipikus, "kádba beülős borotvapengés érvágás" csak Netflixen és a TV-ben létezik. Hacsak nem vágja fel horizontálisan az ereit (ha vízszintesen, akkor k.rva sok idő) egész nap várhat rá, hogy elvérezzen, és addig valaki meg is találja remélhetőleg. Ez az egész inkább "művészi", mintsem valóságos, és nagyon kevesen halnak meg így a valóságban.
2021. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én régen próbálkoztam ilyesmivel. Pár vágásból a meleg vízben még pár percig folydogál a vér. De nagyon lassú folyamat. Én függőlegesen vágtam. Volt, hogy egy vágáson többször átmemtem, az fájó, égető érzés, de ha a víz alatt vágod akkor kevésbé fáj. Elunod magad és mire meghallnál ebben hatszor meggondolod magad vagy inkább más módszeren kezdesz gondolkodni. Talán ha a fél csuklódat levágnád, gyorsan erőből, abba el éreznél...
2021. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!