Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valószinü eltört a nagy...

Valószinü eltört a nagy lábujjam,mit tegyek?Muszály egy ilyennel elmenni orvoshoz?

Figyelt kérdés

Thai box edzésen valószinü eltört a nagy lábujjam,ha nagyon akarom tudom mozditani de nagyon fáj meg sétálni is nehezen tudok.Miután megtörtént még tudtam edzeni az edzés végéig,azt hittem nem olyan vészes,tegnap nagyon fájt,most igy a mellette lévő ujjamhoz rögzitve nem,csak mozditásra,meg járáskor.Érdemes orvoshoz fordulni,begipszelik térdig vagy bokáig ha elmegyek,vagy ugyanúgy ők is megkötik a másik ujjammal azaz fölösleg elmenni?

Jelenleg mivel középiskolás vagyok távoktatás van szóval tudom pihentetni,nem kell mennem sehova.

Az értelmes válaszokat megköszönném,menni fog a felpontozás!



2021. febr. 16. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lábujjat nem szoktunk gipszelni, a mellette lévő ujjhoz szoktuk rögzíteni. Ha ez nálad megtörtént, akkor nem szükséges orvoshoz fordulni.
2021. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen megtörtént,sinnel probáltam én is rögziteni.
2021. febr. 16. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen velem is volt, csak nekem a kezem lévő hüvelykujjal. Fél éve történt (lényegtelen, de ugyan úgy thai box edzésen) és azóta is érzem, ha úgy nyomom meg.

Egyébként nem kell orvoshoz menned, hamar elmúlik a nagy fájdalom, csak ilyen kis érzet marad benned.

2021. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mozdult el, akkor ott is csak a másikhoz rögzítik. Ha szarul néz ki, egy röntgen nem árt.
2021. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külsőleg teljesen ugyanolyan mint a másik,csak egy kicsit duzzadt,amúgy már akkor sem fáj ha ráállok meg sétálok,csak az a baj hogy sántítva tudok csak menni a rögzítés miatt,meg lépéskor nem merem még behajlitani.Akkor nem lehet olyan vészes nem?
2021. febr. 16. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
muszáj, pontos j-vel, mert a muss sein-ből származik.
2021. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Egy barátomnak a kislábujja tört el. Az egész lábszárán volt gipsz.
2021. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!