Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam tegnap este 8kor...

Leforráztam tegnap este 8kor a lábam. Így néz ki most ( lásd képek) mivel kenjem be? Mit vegyek ra hogy gyorsabban gyogyuljon?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Így néz ki most.

Egy régi aloe vera gélkenocsom volt itthon azt kentem rá most ejjel de igy ennyi.

Hintopor vagy mas krem az aloen kivul nincs es az aloe is elfogyott ( meg ki tudja, jo volt e mert elegge regi passz hogy mi lehet a lejarati datumm... )

Mit kell ilyen egesi serulesre kenni? Es mivel kossem at nappal ha nadragot hordok?


Ill van egy 1.5 cm hosszu holyag a labfejemen, de az semmiseg ehhez kepest. Azt csak siman ragtapaszozzam le?


Meg sosem volt ekkora egesi serulesem max 2 ×2 cm szeles egesi sebem volt de ekkora meg sose... ez kb 27 cm hosszu × 10 cm szeles...


27/l


2021. febr. 24. 02:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem, a 27 cm x 10 cm felulet szrrencsere nem volt holyagos.
2021. febr. 24. 05:41
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan bemehetsz vele kórházi égési ügyeletre, el fognak látni. Kapsz egy tetanusz injekciót, leszedik az elhalt bőrt, fertőtlenítik és bekötözik. A kötés meg cserélgetni kell.
2021. febr. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Bemehetsz bármelyik kórház ügyeletére vagy sürgősségijére, amennyiben él a tb kártyád, nemcsak ott vehetsz igénybe orvosi ellátást ahová be vagy jelentve.
2021. febr. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak piros a bőr és nem hólyagos, akkor én hűtés után körömvirág krémmel szoktam bekenni, ez nagyon jól csillapítja a fájdalmat és sok esetben megelőzi a hólyagosodást, amelyik már hólyagos, arra ne tegyél semmit csak egy steril gézlapot, vagy sebtapaszt, hogy ne fertőzödjön el.
2021. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Most elkezdett felholyagosodni tobb helyen is... :(
2021. febr. 24. 07:09
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy nyomtalanul gyógyuljon, akkor irány az ügyelet, MOST! Másodfokú égésnek orvosi ellátás kell!
2021. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz. Sürgőssègin fogadniuk kell, és kezelni.
2021. febr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hallottál már kedves kérdező égési seruleseknel a WALLACE felé felosztasrol? Akkor most szépen keress utána és menj el az ugyeletre.
2021. febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szerintetek tusolhatok ma este?


Ejjelre ti rajtahagynatok a kotest?


A doki azt mondta hogy nem baj ha hideg vag, langyos viz eri.


Azt nem mondta ejjelre kotozzem e le.


Holnap kell hozza visszamennem.

2021. febr. 24. 20:01
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak mosakodj.

A meleg víz égetni fogja.

Éjjelre szerintem nem kell bekötni, hagy levegőzzön.

2021. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!