Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meghúzódott a lábamban egy izom?

Meghúzódott a lábamban egy izom?

Figyelt kérdés

Tegnap délután elestem a lépcsőn lefele menet. Nem ütöttem meg semmimet, mert bele tudtam kapaszkodni a korlátba. Megcsúsztam a lépcső peremén, és mialatt csúszott a jobb lábam meg én is, addig a bal lábam maradt a felső lépcsőfokon. Éreztem, hogy meghúzódott, de nem fájt, csak olyan érzés volt, mint amikor nyújtok a lábamta. Egész nap nem fájt, de lefekvés előtt izomláz szerű fájdalomra lettem figyelmes a combom elülső részén. Ma viszont már nem tudok leguggolni, a wc-re is csak úgy tudok ráülni, ha kapaszkodok vagy ha a jobb lábam van a terhelés a bal helyett. Térdtől comtőig érzek fájdalmat, ha befeszítem a lábamat, de akkor is fáj, ha megnyomom. Ha befeszítem, utána a fájdalmon kívül kellemetlen "utófájdalmam" is van (mint az izomláznál).

Bemozgatásra nem javul, sőt azóta fáj jobban, hogy leguggolni próbáltam, meg a lépcsőn feljöttem.

Duzzanatot nem látok, csak érzek egy nagy puklit és a combtövemnél pirosas-enyhén lilás, szinte alig észrevehető.

Ez lehet izomhúzódás? Mit tegyek vele, hogy javuljon? Sajnos nincs krémem, max jegelni tudom.



2021. márc. 14. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Pihentesd!

Ha sérült ,akkor melegvizes áztatás jó neki. Lassan javul sajnos.

Nyújtani nem szabad!!

Nekem a hátamban volt sokáig, nem javult több hónap alatt, szörnyen fájt levegőt venni is már

Háziorvos kúraszerű heti1 kollagén injekció 5 hétig, az hatott rá csak.

(Én nem tudtam közben sem pihentetni )

2021. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!