Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha mindkét lábam gipszben...

Ha mindkét lábam gipszben van, tényleg nem lesz járógipsz?

Figyelt kérdés

Autóbaleset ért, mentő vitt be, nem sokra emlékszem, mert agyrázkódásom is volt.

Mindkét lábam eltört, gipszben van. Fekvő, sarok nincs, ráállni nem szabad. Kerekes széket kaptam.

Két láb törése esetén tényleg nem fogok tudni járni, amíg le nem kerül a gipsz?

Az orvostól nem kérdeztem, ismerős kórházi ápoló szerint erre készüljek, hogy végig feküdni kell.



2021. ápr. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Uh sajnálom :( nekem is ilyen volt. Verni se fogod tudni készülj fel.
2021. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvostól. Minden más csak vélemény, majd ő megmondja a tényeket.
2021. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen törések?

Ez nagyban befolyásolja.

Alapvetően mindkét láb gipszelése esetén valóban nem teszünk fel járógipszeket vagy ha az orvos el is rendeli, csak járókerettel enged két lábgipszes beteget rövid ideig járni.

De erősen törésfüggő.

Térdig érő gipszrögzítést tettek fel?

Gipszmester vagyok, ritkán kerül sor azért mindkét láb gipszelésére, de a protokollt adott esetekben ismerem.

2021. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A bal lábam sípcsont és boka, a jobb lábam lábfej, boka, combcsontja és kis repedés sípcsonton.

Bal lábam térdig van gipszben, a jobb a combom tövéig.

Ez nagyon sok időt jelent gipszben?

Ezt sem tudtam megkérdezni, alig fogtam fel valamit és a papíromon sincs rajta.

Végig feküdni kell valószínűleg?

És az normális, ha nagyon fáj, több fájdalomcsillapítót szedek és dagad, főleg a jobb lábam, hiába van felpolcolva? Mozogni nem mozgok, nem is tudok, ez a lábam mozdításra is fáj, nyilall.

2021. ápr. 3. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó sok sérülés, jobbulást! 6 hétig biztos gipszben leszel, sípcsont és combcsont sokára fog meggyógyulni. Kiderült azóta valami? Hazaengedtek igy a korházbol?
2021. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azóta már voltam kontrollon, nem lesz járógipsz, instabil lenne a járás és combgipsznél nincs is járóra lehetőség, feküdni kell.

Megmutatták hogyan kell jól fel polcolni a gipszeket, így már nem dagad. Kórházból hazaengedtek persze. Tolószékben ülni tudok kis ideig, csak ráállni nem szabad a gipszekre.

2021. ápr. 13. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Mind a két lábadra akkor combig gipszet raktak? :O

Otthon talán már jobb mint a kórházban. Kitartás!

2021. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem térdig volt gipszben mindkét lábam. Két hétig fekvőgipsz, ráállni nem szabadott. Utána 5 hétig volt járó, ami igazából annyi volt, hogy járókerettel kimehettem WC-re, hosszabb séta tilos volt. Két gipszben tényleg nehéz járni, mankóval nem is engedtek, csak a kerettel.
2021. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz, ha ráállsz. Én kimentem WC-re simán két fekvőgipszben. Max elreped kicsit a gipsz. Én áttekertem fáslival az egészet, így nem volt gond, óvatosan kimentem..ki bír hetekig felrakott lábakkal feküdni?? Tartja a gipsz, el nem mozdul semmi.
2021. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az egyik lábam térdig, a másik combig van gipszelve.

Rá én nem merek állni, szerintem nem is tudnék, még fájnak.

2021. ápr. 14. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!