Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Előfordult már veletek,hogy...

Előfordult már veletek,hogy egy kisebb sérülést nem vettetek észre,csak később?

Figyelt kérdés

Ma,reggel a könyökömön észre vettem egy apró tűhegynyi sérülést.

Valószínűleg bele üthettem valamibe.

Általában a csapot könyökkel szoktam elzárni,mielőtt este bekenem a kezemet.Így arra gyanakszom,hogy esetleg abba üthettem bele.


Így,hogy egész este nem mostam meg,lehet belőle baj?


2021. ápr. 11. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad tűhegyni sérülés...gondolom megkarcoltad valamivel. Nem lehet belőle bajod, ha nagyobb/mélyebb sebről lenne szó, úgyis észrevetted volna.
2021. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdeni kéne azzal valamit, hogy tűhegynyi sérülésre így ráparázol.
2021. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden napos ez nálam. Csütörtökön fürdés után a tükörben megláttam, hogy van egy fél tenyérnyi lila folt a nyakam alatt jobb oldalt a hátamon. Gondolkodni kezdtem rajta, hogy ez mitől lehet, de nem jöttem rá. Aztán másnap leesett, hogy a hét elején bevertem a hátam egy pincében a beton födémbe, és azért. Az ilyeneket én 5 percen belül elfelejtem, mert elmúlik a fájdalom. És szinte mindig napokkal később meg meglepődök hogy "ezt meg hol szedtem össze?".
2021. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is attól félek,hogy tűhegynyi,hanem attól,hogy nem mostam meg,mert nem vettem észre.

És lehet,hogy vérzett,ezt nem tudom,mert nem láttam,csak ma.

Olyan kis pötty kb,ami a vérvétel után marad.

2021. ápr. 11. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el semmi baja, annak ellenére sem, hogy nem fertőtlenítetted..
2021. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az esélye annak, hogy egy ilyen kicsi sérülés elfertőződjön.

Én szinte soha nem veszem észre azonnal, ha megsérülök, mindig öltözés közben látom meg először a sebeimet.

2021. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Arany drága bogaram! Fél évszázadnál is régebben voltam gyerek, és mi még kint töltöttük a gyerekkorunkat. Elhagyott bányaüregek, városszéli láposok, építkezések, homokbányák voltak a kedvenc játszótereink, és naponta értek sérülések minket. Egy csontig hatoló horzsolás, felhasadt lábszár, betört fej mindennapos események voltak, és hírből se ismertük a fertőtlenítőszereket. Az előttünk felnövekvő sok-sok generáció meg főleg nem ismerte. A sérülést tisztára nyalatták a kutyával, vagy pókhálót terítettek rá, és sokkal egészségesebbek voltak, mint a mai agyonfertőtlenített, steril világban felnövekvő gyerekek.
2021. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,megnyugtattak!
2021. ápr. 11. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt is csak pár mp után realizáltam, amikor félig levágtam az utolsó ujjpercem. Amúgy viccet félretéve, az ilyen kis sérülésekkel nem szokott gond lenni, szerintem megnyugodhatsz.
2021. ápr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!