Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ánusz melletti vérző seb?

Ánusz melletti vérző seb?

Figyelt kérdés

Délután az ánuszom mellett megvágtam magam borotvával. Akkor is eléggé vérzett, utána alábbhagyott. Most eljöttem mosdóba, s nekiállt vérezni elég rendesen. Ilyenkor mit tudok tenni? Arceszt már tettem rá (csak az volt itthon), de nem akar enyhülni a vérzés. Az ánuszomtól kb fél cm-re egy nagyjából 1 cm-es ferdébb csík, ami az ánuszom felé néz. Nem tudom, hogy mennyire lehet mély vagy sem, mert női borotva okozta.

Most kissé meg vagyok ijedve. Elvérezni ugye nem fogok? Hipochonder vagyok sajnos, s nem bírok gondolkozni sem, s érzem, hogy pánikrohamom lesz.


A segítő kommenteket előre is köszönöm!


2021. ápr. 20. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, próbáld meg nem fogdosni, dörzsölni. Ha már nem vérzik, bekenheted neogranormonnal, sudocremmel vagy bepanthennel. Ha nagy wc-zni mész, óvatosan nedves törlőkendővel tisztálkodj meg, vagy még jobb, ha vízzel mosakszol meg, amíg be nem gyógyul a seb.
2021. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Naponta többször fertőtlenítsd, akkor már inkább betadinnal, ne arcszesszel. Az arcszeszben parfüm van, meg mindenféle vegyi anyag, és az alkoholtartalma miatt csíp is, a betadin nem.

Illetve ha teszel rá aloe verát (nem valami aloés készítményt, hanem magát a levágott és lepucolt levéldarabot), az szépen és gyorsan összehúzza a sebet. Gondolom most ha leülsz a vécére akkor nyomás éri és újra szétnyílik, azért vérzik.

2021. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Estére esetleg törülközőt terítsek magam alá?

Várhatóan mennyi idő mire begyógyul? Mire számíthatok?

2021. ápr. 20. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs otthon se pálinka, se whisky vagy brandy? Ezek mind remek fertőtlenítők, sebösszehúzók.

Aztán ne piszkáld.

2021. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs itthon semmim, de holnap megpróbálom beszerezni valamelyiket. Tényleg nagyon szépen köszönöm!

Ment a zöld pipa mindenkinek! :)

2021. ápr. 20. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szesz csíp, az igaz, de jobb, mint a betadin.
2021. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyedül jägerem van itthon..


S még egy olyan kérdés, hogy alsóneműt vegyek fel most így ez miatt? Vagy inkább hagyjam most?

(Csak olyan van, ami “bevág” fenékbe, vagyis fenéknél van a varráscsík, ami be van szűkítve, s szerintem így hozzáérne.)

2021. ápr. 20. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehat tapasz kell ra. Es nyomhatod is, aztan persze lefertotlenitve, a tapasz alatt beszarad.
2021. ápr. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!