Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 7 éves kislányt megharapta a...

7 éves kislányt megharapta a kutyánk, én vagyok a felelős?

Figyelt kérdés
Éppen otthon dolgoztam amikor arra lettem figyelmes hogy a kutyánk nagyon agresszívan ugat, kaparja a kerítést mire kinéztem és láttam hogy egy kisgyerek a kerítésünkhöz közvetlen sétalgat és benyújtogatja a kezét,lábát a kutyához. Azonnal rohantam ki hogy szóljak, de addigra már késő volt, a kutyánk megharapta a kislány kezét. A kislány egyedül biciklizett az utcában, szülők sehol. Köpésre van tőlünk az ügyelet, fogtam a kislányt és azonnal elvittem ahol ellátták. A szülőket azóta megtaláltuk akik engem fenyegetnek feljelentéssel?? Egyrészt hogy miattam harapta meg a kutya mert nem jól volt elzárva, másrészt mert vadidegenként elvittem az ő gyereküket. Teljesen kiakadtam. Szó sincs felelőtlen kutyatartásról, vagy 2 méter magas a kerítés, falécekből áll, a lécek között nyúlt át a kislány...Azon is meglepődtem hogy nem ijedt meg a kutya agresszív ugatásától. Ilyen esetben engem lehet felelősségre vonni? Mit lehet tenni?
2021. ápr. 24. 12:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%

10!


Jaja, sosem megfelelő a kerítés....



Caaak szólok, nem a gyerek lesz a hibás és nem is a szülő, hanem a kérdező meg a kutyája. Halkan azt is megjegyzem,jogilag igencsak problémás, hogy kb "elrabolta" a gyereket, amikor az ügyeletre vitte....

2021. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Na itt a jogaszkodó gipszjakab.....


Ha nem vitte volna orvoshoz, akkor meg azt óbegatnad h cserbenhagyás

2021. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

12!


Mentőt kellett volna hívnia, akkor nem cserbenhagyás. Más gyerekét nem visszük az orvoshoz. Iskolában dolgoztam, ha baleset éri a gyereket akkor vagy mentőt hívunk, vagy ha nem súlyos az eset, a szülőt. A gyereket nem vihetem orvoshoz, nem az én gyerekem, nem tehetem.


13!


De, ott is a kutya és a gazdaja a hibás.

2021. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy felelős. A kutyádat köteles vagy a telkeden belül tartani. Ez megtörtént. Hogy a gyerek benyúlt a lécek között, az nem a te hibád.

Hihetetlen, milyen id*óta szülők vannak. Nekem egyszer egy kisgyereket hoztak közvetlen közel a kerítéshez, a kutya torka szakadtából ugatott, erre a szülők a gyereknek "Nézd csak, a KUTYUS (egy 20 kg-s kuvasz keverék) azért ugat, mert ÖRÜL". "Meg azért, mert területvédő" - válaszoltam nekik, hogy azért gyúljon már némi fény az agyukban, és ne neveljék így félre azt a szerencsétlen gyereket. De az is rendszeres, hogy hallom, ahogy más kutyasétáltatók és sétálók a kerítéshez hívogatják a kutyámat, hogy "köszönjenek" neki, mert "olyan cuki". Nem örülök neki, de nem akarom a kutyát sem naphosszat bezárva tartani:S

2021. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

15. Hátxja...


Ha meg megkötöd, akkor az állatvédők uszulnak rád... hogy állatkìnzás....

2021. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem brazilok.

Sajnos vagy nem sajnos abban a pillanatban, sokkos állapotban úgy éreztem hogy a 2 utcára lévő ügyeletre én 3 perc alatt elviszem a kislányt, a mentőkkel viszont a telefonhívás lett volna ennyi idő, mire bediktálom az esetet és az adataimat. Ez jutott hirtelen eszembe a nagy ijedtségben. Talán ebbe lehetséges hogy beleköthetnek hogy "elraboltam" a gyereket.

Ügyvéddel felveszem a kapcsolatot mert ha elfajulna a dolog akkor én is lépek. Én sem értettem hogy egy 7 éves kislány mit keres egyedül az utcán... Egy ilyen gyerek akinek ennyire nincs félelemérzete hogy az ugató kutyához nem nyúlok be, egy éppen arra járó embercsempész, 2 másodperc alatt elvitte volna örökre. Szomorú ez az egész... Ha hibáztam is, nem a kutyatartásért vagyok felelős.

2021. ápr. 24. 13:49
 18/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha fenyegetőznek, nyugodtan fenyegetőzz vissza, hogy a gyámhivatalnál meg gyermekvédelmiseknél felnyomod őket!
2021. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, ha valóban megtörtent ez az eset, így, ahogy leírtad, akkor ahh ügyeleten felvették a baleseti jegyzőkönyvet, te pedig bemutattad a kutya oltási bizonyítványát. Mivel egy 7 évesről van szó, automatikusan értesítették a gyámhivatalt is. Mondjuk van pár bibi a sztoriban....
2021. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Bár ne történt volna meg...
2021. ápr. 24. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!