Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudom bemozgatni a...

Hogyan tudom bemozgatni a kificamodott ujjamat?

Figyelt kérdés
2 hónapja volt egy balesetem. Eltört a csuklóm és a mutató ujjam ficamodott. 4 ujjas gipszet kaptam. Lassan 3 hete, hogy leszedték a gipszet és a csuklómat már sikerült egész jól bejáratni. Az ujjam is már elég jól mozog, viszont nem tudom teljesen behajlítani. Hiányzik az utolsó fél/egy centi kb. Akik voltak már ilyen helyzetben... ti hogyan mozgattátok be az ujjaitokat? (Még mindig be van dagadva picit az ízületnél az ujjam ahol kiugrott. Esetleg erre valami krémet ajánlott kenni?)

2021. máj. 1. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem küldtek el gyógytornászhoz? Érdemes lenne egy szakértővel konzultálni, megmutatja mit kell és utána otthon is tudod csinálni egyedül.
2021. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezt jó lett volna, ha ott elmondják, vagy ahogy 1-es írja gyógytornászt belevonni, de természetesen ez nem a te feladatod lett volna. Arra emlékszem, hogy gyerekkoromban nekem egyik ujjam eltört, a másik kificamodott és gipszlevétel után még sokáig víz alatt kellett mozgatnom, aztán helyreállt. Talán azóta már vannak szakszerűbb megoldások is.
2021. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!