Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi időre szokták begipszel...

Mennyi időre szokták begipszelni az ínhüvelygyulladást?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem először 2 hétre tették gipszbe tavaly a bal kezemet.

Idén nagyon durván visszajött, balba szintén. Ismét gipszet javasoltak, ez már egy másik orvos volt. Nem akartam belemenni, mondtam is miért. Ez a doki viszont mondta, hogy kevés a két hét gipsz, minimum 4-5 hét, mivel nekem visszatérő és elég súlyos volt, 6 hetet javasolt. De már az is más volt az előző gipszeléshez képest, hogy felkötötték és így kellett hordani.

Érdemes engedni a gipszelést, segít, nem tudod mozgatni egyáltalán, ujjakat is begipszelik.

2021. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom a gipszelést!

Ugyanígy inhuvelygyulladas, bementem kórházba, doki megállapította, kérdezte mennyire fáj, de látszott hogy mozgatni is nehezen tudtam fájdalom nélkül.

Rögtön rámondta hogy akkor gipszbe tesszuk pár hétre, pihentetni kell.

Gipsz egy hónapig.

Utána leszedték, lassan gyógyult, gipszben nem fájt, de ahogy kezdtem használni, újra fájni kezdett.

Magánorvos szerint kevés volt a gipsz, beutal a kórházba vissza.. ott egy másik doki csak ránézett a papiromra, hogy Ja jó, volt gipszben 2 héttel ezelőttig de nem jött rendbe akkor tegyük újra gipszbe.. Gondiltam ért hozza. Újabb 4 hét gipszben.

Természetesen nem lett jó, a végén elmentem egy harmadik orvoshoz aki megműtött. (Műtét után pedig újabb 3 hétig gipszben kellett lenni. De ezzel kellett volna kezdeni és nem csak rá vágni hogy tegyük gipszbe majd jó lesz az..

2021. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. máj. 15. 13:51
 4/21 A kérdező kommentje:

Milyen típusú gipszet kaptatok? Körgipszet vagy gipszsínt ami felül pólya?

Tudtok esetleg orvost ajánlani? Reumatológusnál voltam ott fel sem merült a gipszelés pedig valószínűleg hasznos lenne mert nem javul a kezem. :(

2021. máj. 15. 13:57
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem először gipszsín volt.

Második gipszelésnél egy hétig voltam sinben, aztán átgipszeltek 1 hétre rá, onnantól teljes gipszem volt. Összes ujj, kivéve hüvelyk és könyékig a karom.

De nagy különbség nincs, nem tudod használni semelyiknél meg fel is van kötve.

Kézsebészt ajánlok. Engem ő műtött.

Örülj, hogy nem kaptál gipszet egyből, nekem két hét kihagyással két hónapig volt begipszelve.

Műtét után újabb 3 hét, de az kellett és úgy jött rendbe.

2021. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Gipszmester vagyok.

Inhuvelygyulladas esetén a gipszelést csak legvégső esetben alkalmazzuk.

De van, hogy csak az a megoldás, hogy hosszabb időre teljesen tehermentesíteni kell az adott testrészt, amit legjobban gipszkötéssel tudunk megoldani.

A műanyag rögzítőket vagy a fáslit a beteg szinte mindig leveszi, nincs fent egész nap, így nem használ.

A gipszelés valóban akkor megoldás, ha viszonylag huzamosabb ideig viseli a beteg, kézre mi általában 6-8 hétre teszünk gipszet, persze ezt az orvos írja elő. Az orvos senkit nem “direkt” gipszel, mert nem tud mást kitalálni, tisztában vagyunk vele, hogy kellemetlen viselet, de indokolt esetben ajánlott beleegyezni.

Inhuvelygyulladasnal attól függően persze, hogy hol a gyulladás, kéznél az ujjakat is gipszbe tesszük.

A gipszelt kart felkötő kendőbe szoktuk tenni rögtön a gipszelést követően, így a betegnek is kényelmesebb és ajánlott is így pihentetni.

Gipszeléstől egyébként félni nem kell, nem fáj.

2021. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6

"Inhuvelygyulladas esetén a gipszelést csak legvégső esetben alkalmazzuk."


Ó, már kezdtem nagyon csodálkozni. Nekem egyáltalán nem volt gipszelve, hetekig-hónapokig gyógyult. Fásli volt rajta. Egyáltalán nem használtam az érintett kezem. Érettségi évében voltam, mindent írtak nekem (suliban, felvételi előkészítőn... buli volt...). Elmúlt és soha többé nem jött vissza.

Csak hát gondolom nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy ne használják az érintett kezüket.

2021. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg gipszbe kell tenni?

Háziorvos említette ma, mikor beutalt a kórházba, hogy ebből lehet gipszelés lesz, mert nem múlik, de majd bent megmondják..

Kinek meddig volt gipszben és esetleg más módszer nincs? Meddig ér ilyenkor a gipsz? Benne van a csukló és az alkar meddig?

2022. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Illetve ha gipszbe tesznek, mit tudok csinálni majd azzal a kezemmel? Mennyire korlátoz?

Kötelezően begipszelnek vagy lehet azt mondani, hogy nem akarom és más módszert alkalmazzon az orvos?

2022. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem segít, akkor begipszelik.

Voltam injekciózáson, mindenféle krém stb.

Nekem is a háziorvos mondta, hogy gipsz lesz belőle, beutalt szakorvoshoz.

Gipszeltek 6 hétre.

Én azt hittem sima gipsz ez ujjak nélkül csukló után kicsivel, de nekem pl mind a 4 ujjamat teljesen gipszelték és könyékig a kezemet.

Gipsszel vissza kellett menni a háziorvoshoz táppénzes papír miatt és mondtam is neki, hogy nem erre számítottam. Mondta hogy ezt pedig így be kell gipszelni sajnos, mert a lényeg, hogy ne tudjam mozgatni a kezemet.

Használni nem lehet, gipszelés után kötik a nyakadba és úgy kell hordanod.

Nekem ha előre mondja a háziorvos hogy ekkora gipszre készüljek, tuti inamba száll a bátorságom. De muszáj, ha azt javasolják, hogy gipszeljék, engedd, mert valószínű mashogy már nem tudnak segíteni.

2022. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!