Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » "Átlag" emberként, hogyan...

"Átlag" emberként, hogyan tudnám maximalizálni az elsősegély nyújtó képességem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben meglett a jogsim, amihez ugye követelmény az elsősegély vizsga. Meg is lett elsőre, tudtam a tananyagot, hibátlan lett a vizsgám. Én azonban azt érzem, hogy ez még mindig semmi, mint amit egy átlagos ember meg tudna tenni egy ilyen helyzetben. Szeretném azt, hogyha odaérkezek egy balesethez vagy elesik egy öreg néni az utcán és vérzik a feje el tudjam őket látni a maximális szinten, amit egy átlagos ember tudhat. Ne értsetek félre, nem akarok senkinek balesetet, de ezek sajna megtörténnek. Azt viszont szeretném elkerülni, hogy többet ártsak, mint segítsek, ezért írom ki ezt a kérdést.


Nézegettem az elsősegély.hu-t és csináltam a teszteket + szoktam nézni ú.n. medical rewiev-okat, amikben videóra felvett baleseteket egy volt mentős elmagyaráz, hogy mit tett volna egy olyan szituációban.


Ajánlanátok hasonló oldalakat, mint az elsősegély.hu, vagy javasolnátok ebben a témában könyveket? Bármilyen tippet szívesen fogadok.



2021. máj. 19. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elsősegélynyújtási tanfolyamra iratkoznák, vizsgával.
2021. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tepfal ***** válasza:
100%
A Magyar Vöröskeresztnek voltak régen gyakorlónapjaik. Úgy nézett ki, hogy megrendezett baleseteknél kellett helytállni, és miután megmutattad, hogy mit tettél volna, elmagyarázták, hogy mit csináltál jól/rosszul. Nem tudom, hogy vannak-e még ilyen programok, de érdemes lehet futnod velük egy kört, hátha.
2021. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

apam baleseti sebesz, o mindig azt mondta, hogy a laikusok azzal tudnak a legtobbet segiteni ha kihivjak a mentot


magyarul lehet segito szandekkal tobbet artanal, mint amennyi haszna lenne, nyilvan ez fugg attol is hogy mi az adott serules


de egyebkent a voroskeresztnek vannak erre programjai

2021. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Természetes, hogy elvárható, miszerint a laikus ne kezdjen bonyolult dolgokba, de miután hívtuk a mentőt, egy szakszerű mesterséges lélegeztetés, egy artériás vérzés elállítása és hasonlók életet menthet a mentő kiérkezése előtt. Apukád is bizonnyal ilyen értelemben mondta.
2021. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Munkavedelem ***** válasza:

Kövesd például a "Logikus Elsősegély" profilját, csatornáját! Instán, facén, youtube-on. 😎

A 4.-es válaszolónak üzenem, hogy a lélegeztetéssel semmire nem mész önmagában. Sőt! Már sehol nem is tanítják. Nem ajánlott!

A mellkasi nyomások viszont életmentők lehetnek hirtelen halál (vagyis légzésleállás) esetén. 🙂

Erről a témáról sok hasznos vidi van az említett YT csatornán is.

2021. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
A lélegeztetés tök felesleges, a mellkaskompresszió a lényeg.
2021. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!