Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Biciklivel estem el, de nem...

Biciklivel estem el, de nem akarok dokit. Csak a térdem sérült, kb. 1 cm mély és kb. 5 cm hosszú a sérülés, nem ömlik a vér. Nem akarom, hogy varrják. Itthon össze lehet valami sebragasztóval húzni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 23. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom Magyarorszagon kapható e, itt nálunk van seb összehúzó tapasz. Leukosan strip a neve.
2021. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Pedig jobban járnál ha varrnák. Sokkal szebben és nem mellesleg gyorsabban is gyógyul.
2021. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj orvoshoz, azért egy 1 cm mély sebbel én nem kockáztatnék, az már komoly. Ha elég a sebösszehúzó ragasztócsík, akkor az orvos is azt használja majd, csak akkor varr, ha tényleg szükséges. Én a gyerekkoromat szinte a baleseti sebészeten töltöttem, az esetek nagyrészében ilyen ragasztócsíkot kaptam, nem varrtak.
2021. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

3!


Nem feltétlenül. Nálunk ilyen sérülést ragasztanak.

2021. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
4, igen, bőven elképzelhető, hogy csak ragasztják. De ugye a seb ellátása nem csak annyiból áll, hogy összehúzzák, aztán csókolom. Lehet, ki is kell normálisan tisztítani. Vagy mondjuk olyan helyen esett el az illető, hogy érdemes tetanuszt kapnia... Erre írtam, hogy nekem ez a sérülés már elég komoly ahhoz, hogy orvoshoz menjek vele.
2021. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Hatalmas hiba úgy összehúzni, hogy nincs alaposan kitisztítva. Szuper táptalaj lesz a kórokozóknak. Láttam erre ízületet rámenni. Térd, könyök...
2021. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Közben úton a mentő.
2021. máj. 23. 11:55
 8/21 anonim ***** válasza:
Mentő... Azért vannak bajok.
2021. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mivel elkezdett ömleni a vérem. Közben írok, ugyhogy valószínűleg tényleg vannak bajok, mindenesetre magadat is nézesd meg agyilag.
2021. máj. 23. 11:59
 10/21 anonim ***** válasza:
Persze, mert az csak úgy van, hogy szétnyílik, nem vérzik, majd hirtelen igen. 15 év trm ambulancia után ezt nekem nem meséled be.
2021. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!