Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a könyököm? Vagy...

Eltörhetett a könyököm? Vagy rándulás? Felesleges azzal dokihoz menni igaz?

Figyelt kérdés
Gyereknapon népművészeti játék( kézzel hajtott kosár ringlis) volt... én pörgettem egy erőkarral a gyerekeket...hirtelen megakartam állítani s ellen akartam tartani...90 fokban volt a karom persze esélytelen volt... s beszorult a tartó lábak s az erőkar közé a karom s nagyot reccsent a könyököm. Abban a pillanatban elszédültem s iszonyatos hányingerem lett, lekellett ülnöm,persze fájt is a karom...azóta a csuklómat érzem fájni gondolom megrándult. A könyököm csak akkor ha a csonthoz hozzá ér valami. Rendesen tudom mozgatni a karom a csuklómat hanyagolom mert fáj de nem dagadt be semmi. Felesleges gondolom a doki igaz?

2021. máj. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mondanám várj még pár napot, hátha csak beütötted.

A könyök nem hinném, hogy tört volna, de nagyon becsapós tud lenni, mert sokszor nem lilul. Nekem szerencsés esésnél, egy hétig, egy pici duzzanat vagy lilulás nem volt, ehhez képest úgy vált le porc, ahogy a tankönyvben meg volt írva. Ott mondta az orvos is, hogy egyáltalán nem ritka az ilyen külsőleg “normálisnak tűnő” eset. De én is pont csak a fájdalom miatt mentem egy hét után, mert kívülről tényleg nem volt semmi komoly.

2021. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Engem a hang ijesztett meg illetve az azonnal fellépő erős rosszullét. Persze fáj a csuklóm ha mozgatom jobban plusz meg égő érzés de remélem nem tört el.

Ha várok pár napot arra célzol hogy elmúlik e a fájdalom?

2021. máj. 29. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Rosszullét lehet a kicsit az esemény hatására is, de gondolom nem akarsz orvoshoz rohangálni, ezért is született meg a kérdés. Erre gondolnám azt, hogyha nem jobb pár napon belül, vagy még rosszabb is lesz, akkor a saját megnyugtatásod érdekében egy röntgen (esetleg egy uh a szalagok állapota miatt) nem árthat. Ha kiderül, hogy baj van, akkor még időben kiderül, ha nincs akkor pedig te is megnyugszol, hogy nincs gáz.
2021. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen erre ment ki a kérdés... nem igazán van hangulatom orvoshoz menni :/

Meg ha megrándult csak azt gondolom rtg nem is mutatja...feleslegesen elpocsékolnék egy napot

2021. máj. 29. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Rándulásnál is történik mozdulás, az is valamennyire látszik egy röntgenen, egy orvosnak. De akkor legalább megnyugszol, hogy na csak rándult és nincs komolyabb. Esetleg ha csuklód is megmutatod (ha már ott vagy, akkor miért ne) akkor arra is lehet kapsz valamit. krémet, fájdalomcsillapítót, esetleg sínt
2021. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na hát végülis a könyökömnek nincs baja...de a csuklóm...nagyon fájt este, reggelre lett egy kis duzzanat s feszít s persze fáj ha előre vagy hátra mozdítom. Se fogni se tekerni nem tudok
2021. máj. 30. 06:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj el a balesetire, ha reccsent, akkor lehet törés.
2021. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!