Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha lefogyok, akkor kevesebbsze...

Ha lefogyok, akkor kevesebbszer fogok lesérülni?

Figyelt kérdés
44 éves férfi vagyok 108 kiló, és sokat bajlódok a lábaimmal. Egy évben többször is meghúzódik valami, itt fáj- ott fáj, sántikálok sokat, meg 2 napig fekszek egy rándulással. Úgy is kérdezhetném, hogy ugye a soványaknak ritkábban van ilyen bajuk?

2021. ápr. 10. 07:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Ránézésre nem vagyok extrém kövér, mert magas vagyok. Viszont a lábaim szarok. Futni egyáltalán nem tudok, menni is csak kimérten.
2021. ápr. 10. 07:35
 2/5 Vortrex ***** válasza:
Biztosan jót tenne, ha leadnál legalább 10 kilót, de én úgy gondolom sokkal inkább a mozgás hiánya lehet a nagyobbik bajod. Egy kis mozgással és diétával sokkal jobban érezhetnéd magad
2021. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne csak fogsj, hanem kezdj el sétalni is, meg kerékpározz, illetve ha leadtál elég kilót, tanulj meg újra futni. Nagyon leépültél, az alapján, amit írsz, olyan lehet a fittségi állapotod, mint egy 70 évesnek.
2021. ápr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, kb olyan.
2021. ápr. 10. 08:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Ha lefogysz, kisebb terhelést kell viselnie a boka és térdizületeidnek, tehát kevésbé is lesznek sérülékenyek.

Ha most rosszul fogsz talajt egy lépés után, jó nagy súlyt kell az izmoknak, szalagoknak megtartani, hogy ne ess el, vagy ne ficamodjon ki a bokád. Ha 108 helyett 90 kiló leszel, nagyobb eséllyel úszod meg húzódás, szalagszakadás vagy komolyabb baj nélkül. Ha most edzetlen vagy, kezdd rendszeres sétával az erőnléted javítását. Aztán válassz hozzá olyan gyakorlatokat, amik fekve vagy ülve végezhetők, ezek közben sem terheli a súlyod az alsó végtagokat. A futással várd meg, amíg jelentősebben csökken a súlyod.

2021. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!