Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elmenjek vele orvoshoz?

Elmenjek vele orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap este sportolás közben kibillent a bokám, nagyon fáj, de bírom mozgatni. Egy picit megduzzadt a bokacsont környékén, illetve reggelre nagyon halvány folt lett rajta. Szerintetek mi a teendő? Elég, ha pihentetem, vagy forduljak orvoshoz? Illetve elég, ha hétfőn elmegyek a háziorvosomhoz, vagy menjek be a sürgősségire?

2021. máj. 8. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig is kíméld, tartsd felpolcolva és borogasd állott vízzel.
2021. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Patikában vegyél krémet azzal kenegesd.
2021. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék a sürgősségire egy röntgen miatt. A háziorvoshoz semmiképp ne menj, ő sem tud mást, mint beutalni röntgenre.
2021. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Menj sürgősen orvoshoz.

Olvasd el a 8.választ (orvos válaszol) az alábbi linken:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

2021. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmennék a helyi sbo-ra az rtg miatt. A törést és a súlyosabb szalagsérülést ki kellene zárni, de aggodalomra semmi ok. Ezek általában enyhébb vagy közepes húzódások/rándulások, amik pár napon/héten belül rendbejönnek.


Én is sportoló vagyok, rengetegszer voltam emiatt sbo-n. Alig bírtam ráállni, mozgatni sem tudtam és fel volt dagadva. Végül kiderült, hogy csak szalag húzódás és kb. 2 héten belül rendbejött.


Ha nincs törés, akkor annyit fognak ráírni a lapodra, hogy pár napig pihentetés, kompresszió és Lioton géllel való kenegetés.

2021. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt!

Végül elmentem vele sbo-ra, sajnos részlegesen elszaladt a szalag.

2021. máj. 8. 16:48
 7/17 anonim ***** válasza:

De legalább kiderült, és nem erőltetted még jobban, hogy nagyobb legyen a baj. Mi lesz a terápia?


3as voltam.

2021. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit nem mondtak. Csupán annyit, hogy jegeljem/polcoljam, és hogy szerdán menjek be és begipszelik.
2021. máj. 10. 22:16
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha rá tudsz lépni, nem törött el, csak húzódás, rándulás, ezek sokszor rosszabbak, hosszabban gyógyulnak mint egy törés, pihentetni kell. A gyógyulási ideje 6 hét.
2021. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Végül begipszelték?
2021. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!