Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd rándulásnál szalag...

Térd rándulásnál szalag szakadás esetén van erős fájdalom?

Figyelt kérdés

Doki azt mondta ultrahang mond majd biztosat, de megrángatja ha gondolom. Azt is hozzá tette hogy fájni fog ha elszakadt egy szalag. Megrángatta minden irányba és nem fájt, szóval abban reménykedem hogy megúsztam a szakadást.


Amúgy nem lilult be, nem fáj alaphelyzetben vagy mozgás közben, csak meg van dagadva a belső szalag kontúrja és csak bizonyos részig tudom mozgatni mert utána feszül. A röntgen is negatív lett.


Van valakinek tapasztalata szalag szakadásról hogy az fájdalmas vagy belilul vagy ilyesmi?


2021. máj. 31. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hat en ugy tudom nagyon faj es nagyon sokaig kell pihentetni.


Nekem nem volt személyesen de volt osztalytarsamnak volt. Focimeccs kozben szakadt, azt hiszem vittek is korhazba. En

2021. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, térdszalag szakadásnál erős fájdalom jelentkezik.
2021. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy megúsztam a szakadást, nekem akkor fájt egy pár percig - akkor se annyira hogy beszarnék tőle - de utána már nem.


A nyúlás se sokkal jobb mondjuk, de legalább nem kell műteni egyelőre.

2021. máj. 31. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szakad azt megérzed, hidd el. 2 éve nekem több mint fél év volt helyrejönni egy ilyenből.
2021. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a doki másodjára is megrángatta kicsit erősebben, de megint nem fájt úvhogy reménykedem. Kedden ultrahang aztán minden kiderül.
2021. jún. 5. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem keresztszalag szakadasom volt. Meccsen rosszul érkeztem és akkor történt ez. Nem minden esetben jár nagy fájdalommal. Lesetaltam a pályáról de tényleg csak minimális fajdalom volt. Azért elvittek mentovel a kórházba ahol az orvos megviszgalasa után azt mondta rá hogy csak huzodas. Mert nem volt akkora fajdalom hogy egyből azt mondja keresztszalag
2021. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben már javult a dolog. Körülbelül 8 hét a teljes gyógyulás, a hatodik héten már nagyjából normálisan működik, kivéve a guggolásnál, teljes súllyal még azért fáj olyankor.
2021. júl. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!