Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiment a térdkalács, bedagadt...

Kiment a térdkalács, bedagadt lábfej?

Figyelt kérdés

Tegnap kiment a térdkalácsom, vissza lett rakva es begipszelték. Viszont a lábfejem bevan dagadva és nem tudok ráállni, mozgatni is csak nehezen tudom de iszonyatosan fáj. A színe is kicsit másabb mint a másik lábfejemé.

Ma visszamentem kontrollra és azt mondták nem tudják mi van vele és megkérdezték megütöttem e (nem ütöttem meg).


Valaki volt már hasonló helyzetben? Lehet a térdkalács ficamtól? Mit tudnék csinálni hogy elmúljon a fájdalom és a duzzanat?



2021. jún. 13. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sín van rajta, vagy K-gipsz?

Ha sín, vágd fel, és pólyázd át lazábban.

Ha k-gipsz, akkor polcold fel. Ha két óra múlva sem lesz kicsit sem jobb, irány vissza, gipszcserére.

2021. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most voltam mivel túl laza volt és folyton csúszkált a gipsz. Nem teljes gipsz inkább sín. De már a gipsz előtt bevolt dagadva, akkor is fájt nagyon.
2021. jún. 13. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár napja begyulladt a térdem, meghúztam, vagy ilyesmi, és érdekes módon a lábfejem dagadt be. Amúgy a szervezetben minden mindennel összefügg, kisugárzik, stb. Fel kell polcolni, pihentetni, és napi 5x-6x jegelni 5-10 percig. De az orvos nem mondta el ezeket?
2021. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak hogy polcoljam, jegeljem,jelenleg is pihentetem. Azt nem mondta mennyiszer kell.
2021. jún. 13. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:

A lábfejed nincs begipszelve?

Nekem azt is gipszbe tették.

Magasra polcold, ne csak 1-2 párnával és ne csak a térdedig tegyél alá párnát, hanem a combod alatt is támaszd a gipszet. Nekem csak így volt kényelmes sok párnával támasztva mindenhol.

Nekem azt mondta a gipszelő doki, hogy ülni ekkora gipsszel ne is akarjak, így kipárnázva kell ezzel feküdni. Meg ne emelgessem, erőltessem a lábam. Mondjuk ezt a nagy gipszet nem is arra találták ki..

2021. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Síbalesetben tört el mindkét lábam, mindkettőt combtőig érő gipszbe kellett tenni. Mindkét lábam alá sok párnát tettek, ahogy az előző írja combtól a lábfejemig.

Nekem más sérülésem is volt, de valószínűleg a két hatalmas gipsz miatt sem engedtek ülni.

Lényeg hogy ne lógasd!

2021. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Előző héten levették és próbálom terhelni is az orvos javaslatára. Térdrögzítőt hordok jelenleg.

Szóltam nekik a lábfejemről de meg se vizsgálták. A duzzanat lement illetve a színe is viszonylag rendben van viszont a fájdalom nem múlt el,de bicegve tudok járni. Olyan érzés mintha a lábfejem közepe ellenne törve. Szerdán ha megyek újra szólok nekik róla hátha most megvizsgálják:(

2021. júl. 5. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!