Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás miatt 8...

Ínhüvelygyulladás miatt 8 hétre gipszet kaptam. Pár napja levették a gipszet és azóta az ujjaim pirosak és duzzadtak kivéve a hüvelykujjamat ami nem volt gipszben. A gipsz előtt és 1 napig a levétel után nem volt ilyen problémám. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 23:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

8 hétig gipszben kell lenni inhuvelygyulladasnal??

Most készülök ezzel orvoshoz. De gipszet nem szeretnék, pláne ennyi ideig.

Mekkora gipszet tesznek rá? Mennyire lehet vele használni a kezet?

2021. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem akartam a gipszet, mindent kipróbáltunk és az orvos mondta végül, hogy gipszbe kell tenni, de mondta, hogy higyjem el, a gipszben nem fog fájni és lemegy a gyulladás.

Összesen nekem 7 hétig volt gipszben, 4 ujj teljesen és konyekig.

Elsőre ijesztő csak!

Használni nem fogod tudni és nem is szabad, felkötik, úgy kell hordani.

Nekem kb 1,5 hét volt még, amíg éreztem a gipszben is, hogy fáj, utána tényleg nem!

4 hét után volt kontroll, de csak átgipszeltek.

Soknak tűnik a 2 hónap gipsz, én is a kontrollon kérdeztem, nem lehetne e, hogy nem tesznek fel másikat, de mondta a doki, hogy az rövid idő, ennek minimum 6 hét kell.

Azt nem tudom kinek mi alapján döntik el meddig kell gipszben lenni.

2021. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kórházba utaltak gipszelésre. Semmit nem mondott a doki csak hogy itt magánrendelésen ezt nem tudja megoldani, ír beutalót és majd a kolléga mondja a továbbiakat..

Semmi más megoldás erre? Gipszet nem szeretnék.

2021. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Gipszmester vagyok. Ha már több módszert kipróbáltak nálad a gyulladás kezelésére pl gyulladáscsökkentők, fásli, injekció kúra, és javulás nincs, akkor érdemes belemenni, hogy begipszeljenek.

A gipsz felhelyezése nem fáj, törés esetén is nagyon óvatosan kötözünk.

Inhuvelygyulladasnál azért jó a gipsz, mert teljes nyugalomban van a kar, így gyógyul a gyulladás.

4 ujjat- kivéve hüvelyk-gipszeljük és könyékig ér fel.

Átlag 4-6 hét a rögzítés ideje, a 8 már extrém, ott más probléma is lehet.

Akkor fordul elő hosszú gipszelési idő, ha közben vagy a gipsz levétele után mégis műtétre van szükség. Műtét után újabb 4-6 hetet kell gipszben tölteni.

Ne riasszon el a gipsz én azt mondom.

Volt nekem is más okból, nem kellemes viselet, de nem viccből teszik fel, segít.

2021. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: nekem 3 napja van gipszben a kezem inhuvelygyulladas miatt. Pénteken fognak műteni, mert genny van benne.

Annyira sokkolt, mikor mondta az orvos hogy ez a baj és kiírt műtétre, addig meg gipszbe teszik és irányított a gipszelőbe, hogy el is felejtettem kérdezni mi lesz műtét után. Kell majd még a gipsz?

Drain cső lesz a kezemben elvileg 3 napig és antibiotikum megy a kezembe. Azzal nem is tudnak akkor gipszelni, nem?

2021. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Műtét után is gipszben kell lenned, ez sajnos 100%. Sőt az orvos döntésétől függően még pár hétig gipszet kell viselned, mert teljes nyugalomban kell lenni a kezednek.

A csövet úgy vezetik be, hogy elöl az ujjaknál kilóg majd a gipszből.

2021. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha beutaltak a kórházba, mert magánorvos szerint gipszbe kell tenni a kezemet, akkor hova menjek a kórházban?

Az asszisztense adta ki a papírt es azon csak annyit ír hogy kéri a fent nevezett beteg felülvizsgálatát es gipszrögzítés felhelyezését.

Háziorvos már nem rendelt, így nem tudtam hívni.

Kórházat még nem hívtam, de gondolom ünnepek alatt nem fogadnak.

Ínhüvelygyulladásom van, lassan 3 hónapja szenvedek vele.

2022. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hova mentél?

Én csak sejtem, hogy javasolni fogja az orvos a gipszelést, mert legutóbb is azt mondta..

De ez magánorvos. Holnap kontroll nála. Injekcio ellenére se lett jobb.

Ott be is fog gipszelni?

Mit vigyek magammal? Vezetni tudok majd?

Mennyi ideig kell gipszben lenni?

2022. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem aktuális gondolom, de hátha segít valakinek.

Traumatológiára küldtek, vizsgalat után gipszeltek 6 hétre.

Se vezetni, semmit nem tudsz, hüvelyk kivételével minden ujjamat gipszbe tették konyekig ért. Felkötötték gIpszelés után. Így voltam végig, ezt kérte az orvos is, hogy ne lógassam a gipszet.

2022. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha mindkét kezemben van gyulladás, akkor mit csinálnak vele?

Háziorvos említett gipszet, ha az injekció kúra nem segít.

De mindkettőt egyszerre nem gipszelik be gondolom.

Sok helyen olvasom, hogy felkötve kell hordani. Oké, de mindkét kart..?

2022. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!