Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bal oldali patellám letört...

Bal oldali patellám letört mennyi idő a gyógyulása?

Figyelt kérdés
2021.06.22-én történt a baleset. A bal térdemben letört egy 1x 0.5cm nagyságú darab a patellámból. Nem műtöttek meg, gipszben vagyok és egész nap fekszek. Azt mondták hogy egy hét múlva kell visszamenni gipsz kötés cserére.. Nem mondtak semmi konkrétat hogy mennyi ideig leszek gipszben vagy kell e gyógytorna.. Valaki ha tudna valami konkrétabbat mondani azt nagyon megköszönném. Attól félek hogy maradandó lesz és soha nem lesz már ugyanolyan

2021. jún. 24. 15:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem odaírni hogy 17/l
2021. jún. 24. 15:01
 2/7 anonim ***** válasza:

06.02an fordult ki a térdem, melynek következtében egy 2mm porc vált le, 1 hét gipsz utána adtak egy rögzítőt, ami ugyan olyan mereven tartja a térdet mint a gipsz, 06.28 kontroll és utána lehet lassan fokonként hajlítani. Nekem azt mondták 5-8 hét körülbelül. Milyen sérülés következtében tört le?

Gyógytornát még nekem sem mondták, de valószínűleg fog kelleni, és utána is nagyon kell rá vigyázni.

2021. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bmxezek és a térdemmel tompítottam ahogy a padnak estem.

Azt megkérdezhetem hogy hány éves vagy, mert elvileg a gyógyulásnál az is számít. Jobbulást egyébként!

2021. jún. 26. 01:28
 4/7 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok. Köszi, neked is jobbulást.:)

Melyik kórházba kell vissza járnod?

2021. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Heim Pálba, mivel még nem vagyok 18
2021. jún. 26. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hét fekvőgipsz után műteni kellett.. Utána további 8 hét volt a gipsz, majd 6 hét műanyag rögzítő.

3 hónapig jártam gyógytornára, kb addig kellett mankó is.

2021. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt műtik, aztán az egész lábadat begipszelik talptól combtőig 6-8 hétre. Járó nincs ekkora gipsznél, feküdni kell.

1 hét után annyi lesz a kontrollon, hogy küld a doki a gipszelőbe és kapsz végleges gipszet, ami már nem sín, hanem az egész lábadat körben gipszbe teszik. Nem lesz röntgen meg semmi, csak gipszelés és megmondják hány hét múlva menj vissza.

2021. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!