Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Munkahelyi balesetnek számít...

Halaszzoltan kérdése:

Munkahelyi balesetnek számít e ha az én hibámból lett 8 napon túl gyógyuló sérülésem?

Figyelt kérdés

Az érdekelne csak hogy ez hogy van?

A munkahelyemen belül véletlen 8 napon túl gyógyuló sérülést okoztam magamnak (nem előírás szerinti géphasználat) akkor munkahelyi balesetnek számít és jár rá a 100%-os táppénz vagy ez csak normál baleset és normál táppénz jár mivel az én hibámból történt az egész?



2021. júl. 5. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha bizonyíthatóan a te hibádból történt - nem előírás szerinti géphasználat - nem jár 100 %- os táppénz. Még örülhetsz, ha nem lesz bünti.
2021. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez nem ilyen egyszerű.

Munkahelyen történt, azt tudjuk.

Munkaidőben?

Munkavégzés közben, vagy éppen "fusiztál"?

Az a fusizás, amiről nem tud a főnök. Ez nem kell hogy szorosan kapcsolódjon a munkaköri leíráshoz, csinálhatsz magadnak is valamit, de a főninek tudni kell róla, onnantól nem fusi meló.

Készült baleseti jegyzőkönyv?

Ha a fentiekre, a fusizáson kívül IGEN a válasz, akkor az üzemi baleset, és 100%-os TP.

Egyetlen kizáró ok van, a szándékosság.

Ez nem azt jelenti, hogy szándékosan nem zártad le a gép burkolatát, mert így előbb végzel (vagy mit tudom én mi volt a nem rendeltetés szerű használat), szándékosságról akkor beszélünk, ha direkt nem zártad be a burkolatot (hogy a példánál maradjunk), hogy sérülést okozz magadnak.

Tehát, ha készült baleseti jegyzőkönyv, és megfelelsz a fent említett kritériumoknak, akkor üzemi baleset.

Az már egy másik kérdés, hogy a jegyzőkönyv alapján kaptok egy munkavédelmi ellenőrzést, és téged úgy megbacnak, hogy teherbe esel.

A hangsúly, a jegyzőkönyvön van.

2021. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, amikor ilyen volt, a srác nem kapta meg a 100%-os táppénzt, de azt nem tudom, mi volt a procedúra menete.

Mindenesetre fegyelmit is kapott, mozgóbér megvonással, mivel nem az előírásnak megfelelően dolgozott. Mondjuk ott szándékosság is volt (kiiktatott egy védelmi funkciót), ami végül a balesethez vezetett.

2021. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt ugy van hogy van egy hús kockázó gép (ipari gép nem kis felemeled és viszed)

Annak a tisztítását végeztem a maradék hústól és elfelejtettem áramtalanítani vagy pedig a pengét takaró ajtót kinyitni hogy ne indulhasson be pedig azt mindig megkellene tenni.

És takarítása közben beindult a gép és elvágta az ujjam porctól idegszalagtól kezdve az és műtét lett belőle 8 napon tul gyógyuló.

Ebben az esetben tudom hogy az én hibám mert vagy az ajtot kellett volna kinyitnom vagy áramtalanitanom de egyiket se tettem meg. Ebben az esetben nem hogy vannak ezek a dolgok?

2021. júl. 5. 21:12
 5/7 A kérdező kommentje:

Előre mondom nem szándékosan csináltam hogy levágjam ugymond az ujjam hanem csak siettem lassan munkaidő vége lett volna és kiment a fejemből.

Ha valaki arra gondolt mérnem nyitottam ki az ajtot akkor elmondom hogy ha áramtalanitom nem szaktam az ajtot kinyitni.

Néha ezt néha azt szoktam csinálni mind a kető elfogadott takarításhoz.

2021. júl. 5. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Na mégegyszer.

Készült baleseti jegyzőkönyv?

2021. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem készült, akkor nem üzemi baleset.

De így legalább megúszod a párszázas csekket.

2021. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!