Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tályog, furunkulus ha kifakadt...

Tályog, furunkulus ha kifakadt, utána már szabad nyomkodni, hogy kiürüljön, vagy akkor sem? Hogyan kell itthon kezelni?

Figyelt kérdés
Orvoshoz nem megyek. Hetek óta kínoz, végre kifakadt. Elég nagy volt, kb mint egy kesudió

2021. júl. 26. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig jobb ha el mész. Nem tudhatod milyen mélyen van még genny. El fertőződik, vagy vérmérgezésed is lehet.
2021. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A közérzetem sokat javult miután kifakadt. Előtte 37,4 volt a hőmérsékletem, és nagyon fáradtnak, betegnek éreztem magam. Most sokkal sokkal jobban érzem magam, tegnap délután fakadt ki, de egy nap alatt nem sokat ürül, én úgy látom csak vér jön belőle. Nemiszervemen van, nem tudod ekkor is bőrgyógyászhoz kell menni? Mindenhová egy hónap az időpont, én teljesen kivagyok ettől az egészségügytől!!! Múltkor ismerősöm végre kivárta a másfél hónapos időpontot a gerincével, majd közölték, hogy mégse jó akkor, azóta nem éri el őket telefonon, normális ez a világ? Én ezekhez nem megyek!
2021. júl. 26. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg sürgősségi? Nem tudom Magyarországon most mi a helyzet az egészségügynél. Itt házi dokihoz nyugodtan lehet menni. Ismerősömnek volt ilyen tályogja a fenekén és ki kellett műteni neki. Egy kis csövet is bele vezettek hogy jöjjön ki a genny. Műtét közben derült ki hogy nem is egy "gyökre" van. Hivd fel a dokit inkább
2021. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vkri válasza:
Sebészetre kell menni. Minnél tovább vársz vele, annál rosszabb lesz.
2022. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na kinyomkodtad azóta?
2022. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Picit nyomkodtam. Már rég begyógyult, teljesen magától. Másfél hónapra kaptam időpontot telefonos orvosi konzultációra! Holott jeleztem, hogy tályogom van! Addigra természetesen már rég begyógyult magától. Telefonon kellett elmesélnem, hogy hogyan zajlott le ez az egész! Ezekután még 1 hónapot kellett várnom, mire az orvos megnézte, de addigra hült helye volt! Magyar egészségügy! No comment!



Ezelőtt mikor utoljára voltam nőgyógyászaton, hiába volt időpontom, már 40 perce nem fogadtak, a váróterem tele volt anyukákkal, mindenki panaszkodott. Szégyelltem magam, de bekopogtam a rendelőbe, mondom 40 perce lejárt az időpontom, és utánam egy csomó elégedetlen anyuka várakozik! A kis fiatal nőgyógyász nő teljesen fel volt háborodva, hogy mertem bekopogni? Azt mondta, el vannak havazva! És ránéztem a monitorra, és a JYSK.hu bútoráruház honlapján böngészett a kis pina, közben minden anyuka várta kint, hogy mikor mehet haza a gyerekéhez! Másfél percet szánt rám ezután hagy ne mondjam! És erre vártam 40 percet, mert ő bútort nézeget!


Csak beteg ne legyen az ember, mert itthon meg is dögölhet!

2022. ápr. 2. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Hihetetlen mit meg nem engednek maguknak. Nagyon sajnálom. Szerencsére én Németben vagyok, itt minden megy normálisan. De azért remélem volt aki panaszt tett, mert ezt nem szabad hagyni! Azért is tart ott ahol az orvosi ellátás Magyarországon
2022. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A fidesz lerohasztotta a közerkölcsöt, mindent. 4 hónapon belül megyünk Ausztriába. Pont az egészségügy miatt menekült oda a családom egy része, mert súlyos árat fizettünk sajnos. Évenkénti rákszűrésen "nem veszik észre" hogy a nagyapámnak prosztata rákja van? Csak amikor már előrehaladott, de akkor már felteszik a kezüket, hogy késő! Itthon eltesznek láb alól, ez már kb szó szerint így van. Alig van olyan ismerősöm, aki ne tapasztalt volna súlyos hiányosságokat az orvosi ellátásban.


Covid óta még rosszabb. A magyarok a kórházban szedik össze a covidot. Szívbeteg szomszédnőt, meg tüdőbeteg családtagomat berakták a covidosok közé. Csodával határos módon tülélték! Szomszédnőmmel 1 hétig nem csináltak semmit, jól összecovidozták, és ugyanazokat a gyógyszereket adták neki, amit egyébként is szed itthon. Szívelégtelenség miatt alig kapott levegőt, és csak tologatták egyik osztályról a másikra, sehol nem volt hely, aztán berakták valami covidosok mellé, akik nem voltak elkülönítve. Kardiológiára szeretne szerencsétlen bejutni, de tavaly nyár óta nem tud,egyszeűen nem kezelik.


Másik ismerősöm testvérének végstádiumú rákja volt amit szintén "nem vettek észre" pedig agyon vizsgálgatták. Covid miatt látogatási tilalom volt, de mivel haldoklott, bemehetett hozzá elbúcsúzni. A testvére már nem tudott beszélni, már nem működtek a hangszálai, de a betegtársai elmondták, hogy hatalmas fájdalmai vannak, de mióta beszédképtelen, már nem adnak neki fájdalomcsillapítót. Ismerősöm elmondása szerint a testvérének akkora fájdalmai voltak, hogy teljesen eltorzult az arca! És mivel nem tudott jajjgatni, nem járt neki fájdalomcsillapító. Ugyanebben a kórházban tettek feljelentést "nővérek" ellen, akik szintén végstádiumú beteget vertek, és éheztettek, és röhögtek, hogy mikor fullad már meg. Ez benne volt a hírekben is. Persze a kórházvezetőség kivizsgálta az esetet, és mindent rendben talált.


Borzalom, a sort hosszan folytathatnám! Na még egyet elmondok, rossz oldalon operálnak meg, mert fordítva nézik a felvételt (nem velem történt), aztán rosszul varrnak össze és a műtét után a saját vértócsádban ébredsz, és a végén kiderült, hogy még a törlőkendőt is bennhagyták szerencsétlenben mielőtt összevarták! Ez egy egyszerű vesekő eltávolítás lett volna a Szent Margit kórházban. Ilyenek vannak itt. Az egészségügy összeomlott. Azt suttogják, már nem is nővérek vannak a kórházakban, hanem bárkit felvesznek. És megszavaztuk a ge cit, negyedik fiDeath kétharmad.

2022. ápr. 6. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!