Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A begyógyult seb még elfertőző...

A begyógyult seb még elfertőződhet?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Aztán mégis hogy?
2021. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A begyógyult már nem, hisz az elmúlt, kész, vége van. Bár most elgondolkodtam, hogy te vajon mit értesz begyógyuláson.
2021. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hat ugy értem, hogy ha mar begyogyult, akkor nem kaptam tetanuszfertozest.
2021. júl. 27. 15:17
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
69%
Annyi idő alatt míg begyógyul már a tetanusz régen olyan állapotba hozott volna, hogy kórházba kerülnél minimum.
2021. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már volt olyan !


Egy vegyszeres üveg vágta el a kezem, elfertőződött.

El kellett mennem sebészhez, felnyitotta,kitisztította, utána 1 hét alatt bezáródott,begyógyult.

Szuper, örültem, lezárult egy kb 4 hetes szenvedés!!!


Hát nem !

Kicsit rossz volt a színe, pirosas volt a forradás körül. Valószínűleg maradt benne valami fertőző anyag. Újra kezdett begyulladni.

(Azért jobb volt a helyzet, mint az "első körben"!)


Szóval feszült, pirosodott, újra begyulladt.

Ekkor jött a jó öreg fokhagyma! A gyulladt rész már nem volt olyan mélyen, 3-5 napig fokhagymát tettem rá. Ez elgennyesítette a forradást, olyan volt, mintha összegyűjtotte volna a nem odavaló/fertőzést okozó anyagokat. Ezt kinyomkodtam, jóddal kimostam, utána szépen begyógyult, azóta rendben van.


( Hozzáteszem, a vágás a kezem / ujjam egyik ízületén volt, nem volt egyszerű borogatni, kezelni!)

------


Még egy hasonló tapasztalat, ez év júniusból:


Egy kis kavicsszilánk befúródott a jobb kezem, középső ujj, középső ujjpercbe, kb. 2-5 mm mélyre. Amikor ez történt megpróbáltam kiszedni, de nagyon mélyen volt, nem tudtam. Gondoltam; nem gond, el lesz az ott, annyira nem zavar.


Így is volt, begyógyult, benőtte a bőr. Kicsit szúrt, ha megnyomtam, de elvolt.

Ez 41 éve történt 😭🤪, ez év 2021) május végén !!!! kicsit begyulladt és kijött belőle egy kis betondarab. ( A felszínre jött, el tudtam távolítani.)


No, gondoltam, akkor "itt az ideje" kiszedni az egészet, bevetettem a fokhagymás borogatást.

Nem jött be !

Szépen elgennyesítette a részt, ahol a szilánk volt, de olyan mélyen és olyan jól be volt ágyazódva, hogy megint nem bírtam házilagosan kiszedni !!


Sőt, még a szilánk mellett is elfertőződött, kb. 1. cm hosszan. A végén megint mehettem sebészhez, röntgen, érzéstelenítés ( fájt , mint állat!!!), felnyitás, szilánk kiszedése, kitisztítás, varrás, visszazárás.


Ez kb. 1 hónapja volt, azóta szépen begyógyult a seb, csak kicsit pirosodik néha.

Remélem nem fog újra begyulladni !!!!

2021. aug. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szóval így gyulladhat be újra egy már "begyógyult" seb !


Általában marad valamilyen vegyi anyag, baktérium benne, szerintem attól.

2021. aug. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és kaptam egy tetanusz injekciót egy hónapja, a műtét után.
2021. aug. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!