Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd MR vélemény?

Térd MR vélemény?

Figyelt kérdés

Ma voltam MR-en, meglepődtem, mert egyből meg is kaptam a lemezt és a szakvéleményt, amin ez áll:


PD súlyozottés T2és SPAIR súlyozott sagittalis síkú, T1 súlyozott corinalis síkú valamint PD SPAIR axiális síkú mérések készültek a bal térdről.


A térdizület rése norm. tág.

A recessus suprapatellarisban lateralisan kevés folyadék van.

A keresztszalagok épek.

Az oldalszalagok folytonossága megtartott.

A meniscusokon ruptura nem látható.

A porcfelszínek megtartottak.

Az ábrázolt izmok jelintenzitása szabályos.


Jól értelmezem, azon kívül, hogy van benne egy kis folyadék, kutya baja sincs a térdemnek? Ezelőtt volt már röntgen is, az is negatív.


3x rándult/ment már ki, utoljára 6 éve. Most labdával megrúgták, nem ment ki, de ugyanúgy instabil volt stb. Az utolsó rándulás óta (6 éve) nem tudom teljesen kinyújtani. A 2. után voltam fizikoterápián, gyógytornán még soha. Lehet egy szimpla gyógytorna megoldaná, combizom erősítés stb.?


Ortopéd orvosomat pénteken kell hívni, majd akkor ad időpontot.



2021. júl. 27. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jól értelmezed. De én szkeptikus vagyok, mert egy negatív MR lelet után az artroszkópián derült ki mekkora a baj.
2021. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Furcsáltam is, mert a 2. eset után reccsenő hangot is hallottam. Viszont az is lehet, hogy szimplán elhanyagoltam csak, mivel alapból is mozgássérült vagyok, plusz azt hittem durván nagy a baj a térdemmel, így mindig kíméltem, még egy szimpla mozgólépcsőre sem léptem rá 6 éve, nehogy hirtelen kelljen lelépni. Meg 6 éve sima lépcsőn is csak egy lábbal lépkedek, szóval annyira kíméltem, hogy elég gyenge is lett.


Na mindegy, ortopédián majd hátha többet mondanak. Az viszont fix, hogy negatív MR-rel én nem engedem, hogy felvágjanak...

2021. júl. 27. 16:23
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyél kocsonyát. (amit te csinálsz, nem bolti méreg kotyvalékot)
2021. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam már hasonlókat, hogy kocsonyák, zselatinok jók lehetnek, gondolom a kollagén miatt. Viszont inkább szeretnék egy gyógytornát, vagy valami hasonlót megpróbálni (ha az ortopéd orvos is ajánlja) és valami porcerősítőt szedni. :)
2021. júl. 27. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Tehát finom, egészséges, és gyorsan elkészíthető étel helyett "gyógy"szarral akarod magad tömni... Jól van...
2021. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy MR-leletet önmagában tényleg nem lehet felelősen értelmezni, majd az orvosod, aki látta is a térded, biztosan megteszi.


Viszont az alapján, amit a hozzászólásaidban írtál, már ne haragudj, de nagyon nagy butaságot követtél el. Már hat éve is el kellett volna jutnod gyógytornászhoz (ha nem utaltak be fizió mellett, akkor azért járna egy erős ejnyebejnye) és nem szabadott volna ennyi ideig teljesen kímélned a lábad.


A jó hír, hogy lehet segíteni rajta, csak nagyon sokat kell majd dolgoznod. Minél hamarabb keress egy gyógytornászt, aki folyamatosan felügyel, betanítja folyamatosan a terhelést lassan fokozó gyakorlatokat!

2021. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sütnek/főznek eleget anyukámék, nem kell, hogy a 40 fokban még nekem külön elkezdje... Ráadásul az, hogy kinek mi finom, az relatív...
2021. júl. 27. 17:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ortopéd orvos küldött el MR-re, mert megvizsgált, és ő sem talált semmi gondot, a röntgen sem mutatott ki semmit. Mindegyik sérülés után látott orvos (az ortopéd orvosom is), ebből ő az utolsó 2 után közvetlenül, tehát ő volt az első. Ráadásul mozgássérült vagyok, ezáltal szinte minden évben lát, mert kellenek a friss leletek bizonyos dolgokhoz. A 2. után annyit mondott, hogy ha mégegyszer gond lesz, akkor műteni kellene, de csak fizikoterápiára küldött, talán ezért kérte most már az MR-t, igaz, ez már a 4. volt, vagyis inkább 3,5, mert most nem ment ki. Bevallom, ez segített a legtöbbet (fizikoterápia), itt volt a leggyorsabb a felépülés. Jelenleg másfél hónap után (ráadásul ki sem ment) most kezdek talán normálisan sétálni, akkor ennyi idő alatt már lépcsőztem, rendesen sétáltam. Főorvos az ortopéd orvosom, helyi sportolókat műt, profi, de nem értem én sem, miért csak most küldött MR-re. Talán azért, mert ő sem talált problémát, viszont ha mégis van valami, akkor az alapján megműt, de negatív lett. Na meg a legközelebbi kórház, ahol van MR gép, 50 km-re van...


Gyógytorna MR nélkül úgy tudom, nem igazán lehetséges, mert nem tudják a gyógytornászok, hogy hogyan tovább, vagy hogy egy gyakorlat során mi sérülhet tovább, mire kell figyelni. Ezért nem kerestem fel senkit eddig magamtól.


Dongalábbal születtem, a lábfejem görbe, kifelé lépek, nem teljesen talpra. Talán ez okozza, a nagy teher kifelé, hogy kimegy a helyéről.

2021. júl. 27. 18:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Negatív MR-rel küldött az ortopédsebész a műtőasztalra, mert fájdalmam volt. Neked nem lehet nagy ha ilyen karakánul kijelentesz valamit. És ha okosabb vagy az orvosnál ne is menj konzultációra!
2021. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sosem fájt a térdem, ha megsérült, akkor is enyhe fájdalmam volt. Talán a legfelső eset fájt, de az is csak az első 1-2 napon, és annak is már vagy 8 éve már...


Kellemetlen, instabil, duzzadt szokott lenni, meg gyenge, de sosem fáj!


Hogy kinél vagyok okosabb, az orvosnál? Ezt megmagyaráznád, hogy miből szűrted le? Azt mondta a 2. eset után, hogy ha mégegyszer kimegy, műti (MR nélkül, hmm). Igazából nem ment ki sosem, mind rándulás volt, mert mindig egyből visszament, csak az első esetnél maradt kint pár másodpercre. Harmadiknák full passzív voltam, feküdtem, megemeltem a lábamat, átfordultam közben a jobb oldalamra, és ahogy meg volt kicsit emelve fordulás közben, megrándult. Csak egy hirtelen mozgást éreztem benne, azonnal visszament, azóta sem ment ki, ennek már 6

éve. Elmentem a dokihoz, megműtött? Nem, még csak MR-re sem küldött. Most elküldött végre, negatív lett (elvileg), de majd ezt az orvos eldönti. Ő is azt mondta most meg írta a papírra, semmi rendelleneset nem érez, nem lát, röntgen negatív, MR negatív. Szerinted tényleg most kellene pont műteni? Negatív leletekkek, fájdalom nélkül én nem műtettem, ez fix, ettől függetlenül nem vagyok okosabb az orvosnál, mert még nem is voltam nála az MR óta, lehet, neki is ez lesz a véleménye, szóval nem értem, kedves jövőbelátó, hogy miért gondolod így...

2021. júl. 28. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!