Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fejet ért ütés mennyire komoly?

Fejet ért ütés mennyire komoly?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy egy ember ütése tud agyrázkódást, koponyarepedést/törést okozni? Egy illetőnek pár napja ököllel verték a fejét egymás után négyszer. A bántalmazó 80+kg-os férfi a bántalmazott 40+ kg-os nő. A nőnek aznap nagyon fájt az egész feje. Azóta eltelt pár nap de a fejfájása időről időre visszatér. Pl ha tűző napon sétál vagy ha egyszerűen csak rázza a fejét a muzsikára. Bocsi, hogy ilyen hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Ilyenkor milyen szakemberhez kellene fordulni? Neurológus, röntgen?

2021. júl. 31. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé veszélyes tud lenni a fejsérülés, pláne olyan trauma, amit leírtál. Egyrészt biztos, hogy agyrázkódást szenvedett a nő, kellett volna legalább 2 napot ágynyugalomba feküdnie. DE előfordulhat némi szivárgó agyvérzés is, ami később okoz gondot.

Igen, Neurológia, CT ajánlott. Vagy ha más nem: traumatológia sebészet (bár ott a friss sérülteket kezelik, de nem hinném, hogy elutasítanák.)

Viszont Neurológiára kell beutaló, úgyhogy első körben Körzeti

2021. júl. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tud. Én hallottam már ilyen ököllel való koponyát ért ütésről, amibe bele is halt a sértett. Elrepedhet a koponya, agyrázkódás, stb.
2021. júl. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jut még eszembe:

A tűző napon könnyen összeszedhet egy napszúrást, plusz a fejrázás súlyosbíthatja a már meglévő esetleges sérüléseit, szóval meg kéne vele beszélni, hogy ezeket most hanyagolja, és mielőbb lássa orvos!!!

2021. júl. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ.
2021. júl. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!