Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Most rendesen megijesztettek,...

Most rendesen megijesztettek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma megharapott egy oltott kutya. A fogával felkarcolta a bőröm. Alig vérzett de kb 1 mm mély. Elmentem a dokimhoz. Azt mondta kezeljem le, fertőtlenítsem és elmúlik. Tetanuszra azt mondta nem kell, mert felszínes nem mély és oltott a kutya. Meg is nyugodtam. No de többen beparáztattak hogy de erre kell tetanusz mindenképpen. Eddig nyugodt voltam hogy szépen majd begyógyul és annyi. Most már nagyon nem vagyok nyugodt hogy beijesztettek. Mégis mi legyen? Dokim csak holnap du rendel újra. Félek.
2021. aug. 16. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
Sürgősségin nem kell koronavírus oltási igazolás, de ott van triage, szóval emiatt ha odamész nem biztos, hogy sürgősnek ítélnek. Ha az orvosod nem akarta adni, akkor oda most hiába mész vissza, holnap sem fogja indokoltnak tartani. Csak azt nem értem, hogy miért mondta azt, hogy azért nem ad, mert a kutya be van oltva, látta az oltási könyvet? A kutya veszettség ellen van beoltva elmondásod szerint, de a tetanusz más és a kutya nyálában lévő egyéb kórokozók még ettől okozhatnak problémát. Nem igazán értem, hogy miért spórolnak ezzel, nem is jellemző, hogy ilyen esetben nem adnak legalább emlékeztető oltást. Apámnak is hasonló sérülése volt, mégis kapott, sőt a seb nehezen is gyógyul, ő neki egy hétig szépen ment minden, aztán 1 hét után durrant be neki, erre lehet számítani. Nagy felelőtlenség szerintem ezt elhagyni. A protokoll szerint kockázatelemzést követően az orvos megítélheti ennek szükségességét, de én azért felkeresném a sebészetet holnap, hogy nézzenek rá és rákérdeznék az oltásra is.
2021. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Most én is azon vagyok mérgemben hogy bemegyek a sürgősségire és nézzék meg hogy kell-e tetanusz. Ellatni nem kell a sebet mert az nem nagy ügy. Betadine aztán max egy hét és nyoma sem lesz. Felületi mint a macskakarmolás.
2021. aug. 16. 14:56
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es Komolyan gondolod, hogy a sürgősségit fel kellene tartani egy pici karcolással? Orvos látta, nem tartja indokoltnak.

Te minden egyes apró sebbel, amit házimunka, kirándulás közben szerzel sürgősségire rohansz? Mások még csak le sem fertőtlenítik..

2021. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
1mm "mély" és 5 cm hosszú. A foga benne volt amikor ráharapott (nem mélyen, 12 éves, menni is alig bír már) de azonnal el is engedte, csak közben én akaratlan elhúztam a karom és akkor karcolta fel a fogával.
2021. aug. 16. 15:04
 15/21 anonim ***** válasza:
13: Én pont azt írtam, hogy nem éppen az a legjobb választás, de a triage alapján úgyis valószínűleg elküldik alapellátásba. Kicsit más egy olyan kutyaharapás, ami sebet okoz és vérzik, de való igaz, mi nem láttuk a sérülést, szóval lehet, hogy csak el van túlozva a Kérdező által.
2021. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Engem egy macskakarmolással is beoltottak... Nem értem miért nem kaptál. Ártani nem árt, és az a biztos.
2021. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az a legjobb, hogy tényleg mindenki mást mond. 🤔
2021. aug. 16. 15:12
 18/21 anonim ***** válasza:

Munkakutyáim voltak, vannak. Labdamániások mind. Ezerszer előfordult, hogy a labda helyett a kezem kapták el. Betadin és kész.

Persze, ha neked megnyugtató, menj sebészetre, vagy sürgősségire.

2021. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: nem vagyok beoltva korona ellen. Ha bemennék a kórhazba, akkor ott letesztelnének és ingyen vagy pénzért?
2021. aug. 16. 15:39
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"ez a kutya vénségére labilis lett."


Te meg már fiatalon is labilis vagy!

Milyen leszel öregen??!

2021. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!