Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Most rendesen megijesztettek,...

Most rendesen megijesztettek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma megharapott egy oltott kutya. A fogával felkarcolta a bőröm. Alig vérzett de kb 1 mm mély. Elmentem a dokimhoz. Azt mondta kezeljem le, fertőtlenítsem és elmúlik. Tetanuszra azt mondta nem kell, mert felszínes nem mély és oltott a kutya. Meg is nyugodtam. No de többen beparáztattak hogy de erre kell tetanusz mindenképpen. Eddig nyugodt voltam hogy szépen majd begyógyul és annyi. Most már nagyon nem vagyok nyugodt hogy beijesztettek. Mégis mi legyen? Dokim csak holnap du rendel újra. Félek.
2021. aug. 16. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már laikusoknak higyjél az orvos helyett... Ha a doki azt mondja, hogy nem kell tetanusz, akkor nem kell tetanusz.
2021. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De az egyikük aki mondta hogy de erre tatanusz kell, ő orvos.
2021. aug. 16. 13:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
És milyen orvos? Egy oltott kutya által okozott 1 mm mély "harapásra" senki sem ad tetanuszt...
2021. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
és milyen orvos ? mert mondjuk fogorvos vagy mondjuk patológus akkor azért nem igazán a szakterülete
2021. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
47%
Kellene adni ilyen esetben legalább ismétlőt, a kutyának gondolom veszettség elleni oltása van, de az nem egyenlő a tetanusszal. Plusz vizsgálatot is indítanak ez ügyb3n.
2021. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Vizsgálatot nem akarok. 12 éves kutya, az en kutyám baratja együtt nőttek fel. Csak ez a kutya vénségére labilis lett. De most akkor mi legyen?
2021. aug. 16. 13:51
 7/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semmi most már. X éven belül ha nem volt oltásod, akkor kell. A vizsgálatot az orvos indítja el, értesítik a kutya orvosát, hatóságot, stb., de ha az orvosod ezt nem tette meg, akkor szerencséd van.
2021. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nem értelek. Nekem most az a legfontosabb hogy mit tegyek a Tetanusz ügyben? Vajon ráér holnap is, (mert holnap du rendel a dokim) vagy ma menhek be a sürgősségire? S ha bemegyek ellátnak-e úgy hogy nem vagyok beoltva korona ellen?
2021. aug. 16. 14:13
 9/21 anonim ***** válasza:
8-as Nem kell tetanusz oltás. Ez egy földben lévő baktérium, a kutya szájában nincs.
2021. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Annyira kedvesek vagytok, köszönöm szépen! Közben felkerestem az összes egügyis ismrősöm és nem hiszitek el, mindegyikük mást mond! Egyik hogy kell tetanusz, másik hogy nem. Kínomban nevetek már.
2021. aug. 16. 14:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!