Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujj törése? Érdemes csinált...

Lábujj törése? Érdemes csináltatni kontroll röntgent magán úton? Aki volt már hasonló helyzetben, mennyi idő volt a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eltört a lábujjam (nyílt törés, elmozdult a csont is). A kontroll röntgen azt mutatta, hogy a rögzítés ellenére elmozdult a csont, ezt az orvos helyre is tette. A leletező szerint minimális elmozdulás ezután is látható volt. Ezután napokig nem volt rendesen rögzítve, elég sokszor beütöttem. Visszamentem az orvoshoz, aki kérésre rögzítette, de röntgent csak varratszedéskor fognak csinálni. Húzódik a lábujjam, sokszor zsibbad is, három napja kifejezetten fáj. Kérdezném az orvost is, de érdemi választ nem kaptam. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2021. aug. 20. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak rontgenre felesleges. A radiologus leir valamit és ha gáz van mehetsz tovább.


Ha már maganba mennél, akkor olyan helyre menj, ahol van traumatologiai ellátás és rtg is(van magánban is ilyen). Arra viszont figyelj, hogy privátban se ahhoz az orvoshoz kerülj, aki államiban megnezett. Kellemetlen helyzet.

2021. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából az orvossal, aki megnézett semmi bajom nem volt. Csak egyszerűen nem vizsgált meg, mert nem volt rám idejük. Nem nagyon akarta érteni (vagy hallani?) a problémámat. Ezért gondoltam, hogy valakit keresni kellene. Megértem, hogy az állami szektor túlterhelt.

Köszönöm a választ! :)

2021. aug. 21. 09:48
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A legnagyobb baj itt az, hogy nem tájékoztattak megfelelően. Véleményem szerint nincs gond, felesleges röntgenezni állandóan, de ahogy gondolod.
2021. aug. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Elmentem magánúton sebészhez, ránézett, és megállapította, hogy jó így. Nem csinált röntgent.


Varratszedés ez után lesz, akkor akarnak röntgent csinálni, bár akkor már nem sok értelmét látom.

2021. aug. 28. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem is kell ertened mit miért kell.
2021. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért szerintem nem árt.
2021. aug. 28. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!