Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék köldök pc-t csinalta...

Szeretnék köldök pc-t csinaltatni, de félek hogy nem fog begyógyulni nyárra, szerintetek?

Figyelt kérdés
mitől függ hogy a köldök pc kilökődik-e? Szerintetek bőrtipustól függ?

2015. márc. 28. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

2 hónap a gyógyulási idő. Nekem is van, decemberben csináltattam, februárra már teljesen rendben volt, szerintem nem habozz és csináld meg.

2 fajta pc van: titán, és orvosi fém. A titán hamarabb begyógyul, az orvosi fémet azoknak ajánlják akinek érzékeny a bőre. Nekem is érzékeny a bőröm, de én mégis a titánt választottam.

2015. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2015. márc. 29. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A komolyabb nyári szezonra meggyógyul, ha betartod a kezelést.


Az előttem szólóhoz hozzászólva:


A titán teljesen antiallergén, aki érzékenyebb, annak titán vagy pvd (titán bevonatos) vagy plasztik (műanyag) szárú ékszer ajánlott.

Orvosi fém szár a normál szár, gyógyulás után már az is jó.


Kilökődés függ, hogy hogyan szúrják (milyen mélyre), hogy milyen nehéz a kezdőékszer, milyen erős a bőröd, mennyire vagy fémérzékeny...stb.

A felszíni piercingek hajlamosak kilökődni. A köldök is felszíni, mint a szemöldök.


Szúrás után kezeld Octenisepttel napi 3-4-szer minden nap. Kezelés előtt moss kezet alaposan.

Első 3-4 hétben ne áztasd ki! (azaz ne kádban fürödj, hanem zuhanyozz, ne menj úszni...stb.)

Teljes gyógyulásig ne menj szolizni, ne érje semmilyen kozmetikum (testápolók, krémek...stb.), zuhanyzásnál is lehetőleg csak antibaci szappan (pl clarasept), ne terheld le, óvd a rántásokról, ne feküdj rajta, ne babráld, ne szedd ki, ne cseréld ki...stb.

Alkohollal ne kezeld, krémekkel ne kezeld.


Ha mindent betartasz, akkor hamarabb gyógyul és csökken a kilökődés esélye is.


Remélem segítettem, kérdésed lenne, privátban tedd ;)

2015. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megcsináltathatod most még időben vagy vele,mert a teljes gyógyulási idő 3 hónap. Anno nekem is húsvétkor lett szúratva és nyáron már vígan Balcsiztam. Az előttem szóló végül is már mindent leírt talán még annyit hozzá tennék,hogyha esetleg nem kapsz patikában Octenisept-et (könnyen előfordulhat,mert kivonták a forgalomból,de 1-2 helyen még elvétve kapható..) akkor ugyanolyan jó rá az Oxycort is. :)
2015. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2015. márc. 30. 12:20
 6/7 anonim válasza:
én a szalonban kérdeztem, hogy Oxicort jó e viszont állítólag vékonyítja a bőrt ugyhogy nem nagyon ajánlották , esetleg akkor ha vadhús nő köré.
2015. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mielőtt butaságokat híresztelnénk olvasunk utána az összetevőinek,ill. annak,hogy még mennyi területen alkalmazzák és mi mindenre jó. Gondolom arra nem gondoltál,hogyha ilyen bőrelvékonyító hatása lenne véletlenül sem vonnák ki a forgalomból...
2015. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!