Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ilyen állapotú dobhártyával...

Ilyen állapotú dobhártyával búvárkodhatok valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3-4 évvel ezelőtt elkezdtem búvárkodni hobbi szerűen... Az a helyzet hogy nem emlékszem pontosan bár lehet nem is olyan lényeges hogy volt egy középfül gyulladásom, csak pont azt nem tudom hogy búvárkodás előtt vagy után, szerintem előtte..

És az 5. nyíltvízi merülésemnél 30perc után, egy iszonyatos nyilalás kezdődött pont abba a fülembe amibe valamikor volt a gyulladás, a szememet se bírtam kinyitni annyira fájt, szúrt, jeleztem a vezetőnek, felmentünk a felszínre, és egy kis vér is jönn az orromból...

Aztán pihenésre fogtak, a következő merülésemnél, percre, másodpercre pontosan ugyanakkor kezdett fájni... Na most az a helyzet hogy helyesen tudtam kiegyenlíteni, azt mondták lehet az nem tett jót a fülemnek hogy sokszor egyenlítettem..

Na és azóta 4 éve folyamatosan fül problémaim vannak, pedig azóta nem búvarkodtam, néha mikor nyelek kattog a dobhártyám, de van mikor a régebben gyulladt fülem csak úgy bedugul, kiegyenlíteni nem tudom...

Füll orr gégészhet sosem jutok el, de már el kéne mennem, mert azthittem kinövöm, de nem.

Bár nem sokat búvárkodtam, imádtam, és meg mindig megszállottja vagyok, anélkül hogy merülnek rendszeren..

Valaha visszatérhetek a vízbe?



2021. aug. 25. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak orvos tudja megmondani. Én is szerettem volna búvárkodni, és kiderült, hogy az egyik fülemben van egy (az orvos szerint nem is túl ritka) elváltozás ami miatt nem tudok merülni, mert egy idő után "átereszt" (pontosan nem értettem, és nem is igazán érdekel, mert semmiben nem zavar, csak ezben). Keress olyan orvost aki foglalkozik búvárokkal és orr-fül-gégész. Talán a buvároktató tud is ajánlani ilyet. Aki engem vizsgált már régen nyugdíjas (ha még él egyáltalán), mert ez kb. 25 éve volt, és már akkor sem volt fiatal a doktor úr.
2021. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző is írta, hogy ehhez egy fül-orr gégész kellene.

Egyébként nem mondtad, hogy milyen mélyen voltál, de mivel 5öt merültél az nem referencia.

Namármost a kiegyenlítésben fontos szerepe van a Eustach-féle kürtőnek. Aki nem merült még sosem használta ilyen körülmények között ( hacsak nem dolgozott valami túlnyomásos kamrában ) - eleve nehezen tud csak kiegyenlíteni. Én pl idén merültem 2 év után és eleinte nehezen ment a kiegyenlítés. Egyébként a relatív nyomás változás pont 0 - 10m között van, ahol 100%os relatív nyomás változás van ( 1 -> 2 bar) - 10m és 20m között (2-3 bar - 50% ) ). Nekem tipikusan az első esetben vannak nehézségeim, mélyebben sosincs.

A vérző orr előfordul mindenkinél, plána ha tekergeted az orrod kiegyenlítéskor, elpattanhat egy ér.


Ha Budapesti vagy, akkor tudok neked búvár orvost ajánlani: Dr Boros Szilvia, +36-30-8595103.

2021. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
12 méter van a merülési naplómban, lehet elmegyek merülni, 1 merülésre bérlek, és kiderül...Köszi a tanácsokat es a segitseget
2021. aug. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!