Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés után mikor jön...

Bokatörés után mikor jön teljesen rendbe a láb?

Figyelt kérdés

2021. szept. 9. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:
15 éves gyermekemnek májusban elrepedt a lábszárcsontja legalul. Július 01-én vették le a gipszet, erre tegnap tesi óra után bedagadt a bokája. Megröntgenezték: nincs eltörve. Ez normális??? :(
2021. szept. 9. 20:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A törés 6 hét alatt meggyógyul.

Viszont a gipsz miatt le lehetnek tapadva a az izmok és az inak, gyengébb mint a másik láb.


Gyógytorna csodákra képes.

Még kell erősíteni és utána jó lesz.

2021. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapott felmentést? Nem kéne erőltetni a rendes tesit, főleg, ha nem volt gyógytorna. Na meg ha a tesi tanár egy gyökér.
2021. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy július elején vették le a gipszet, ezt követően volt 3 gyógytornája - már ha azt annak lehet nevezni - és utána közölték hogy csinálhat mindent....

Úgy tűnik mégsem. Biztos arra gondoltak, hogy 2 hónap elég regeneráció neki, de ezek szerint nem. Most hogy lesérült kapott 3 hét felmentést, na de ha most megint pihenteti, a kövi tesi órán szerintem megint lesérül majd...

Szerintem is egy jó gyógytornász kéne, de honnan tudjam h ki a jó?? Nem tud valaki ajánlani egy kiválót?

2021. szept. 10. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyileg hol kerestek?
2021. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5: Budapest. Ha lehet Pest...

Most is megnéztem a lábát, nem is csak az egyik oldala ducibb... Úgy aggódom miatta :(

2021. szept. 10. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a külső bokacsontja (szárkapocscsont) tört el neki. Nem sérültek a szalagok? Ilyen sérülés esetén gyakran az is sérül, ami viszont a legtöbbször (sőt szinte mindig) nehezebben gyógyul, mint a csonttörés. A gyógytorna pedig lényegében elmaradt. Egy gipszeléses időszakot követően legalább annyi ideig kellene gyógytornára járnia, amennyi ideig gipszben volt. Ha jól értem, akkor májusban sérült meg és júliusban vették le a gipszet. Ez legalább 4-8 hét gipsz volt, így legalább 2-10 hét gyógytornára lett volna szükséges.


Egyébként sportol valamit a gyerek?

2021. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!