Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Alávágtam a bőrnek, le kell...

Alávágtam a bőrnek, le kell vágnom?

Figyelt kérdés
Pengével alávágtam a bőrnek elég hosszan és most így lifeg. Egyelőre bekötöttem, de a lifegő bőrt vágjam le róla ollóval vagy jó lesz így is? Vissza fog forrni?

2021. szept. 18. 21:13
 1/7 anonim válasza:
42%
nem fog, vagd le a gec1be
2021. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vágd le, de fertótlenítsd le mindenképpen az eszközt, Mivel szeretnéd lebonyolitani a műveletet.
2021. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nehézkes a leszakadt bőr vágása, kösd be, és majd visszaforr. A bőr funkciója a védelem. Ha eltávolítod, megkönnyíted az utat a kórokozóknak.
2021. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen fertőtleníts, ha van Betadine oldatod az megfelelő, de jó lehet az alkohol (vagy ilyen tartalmú zselé, folyadék) ha nincs más.
2021. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Én megpróbáltam nemrég megúszni a levágást. De 2 nap múlva muszáj volt, mert gyulladt befelé, és nem tudtam alatta fertőtleníteni.
2021. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Visszatapadt a kötés alatt, így nem tudom felhajtani levágáshoz. Most úgy néz ki mintha véraláfutásos lenne a lebenynél. Remélem, hogy így is marad és nem lesz gond. 🤕
2021. szept. 18. 23:55
 7/7 anonim válasza:
Azóta mi történt?
2023. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!