Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki rosszul van az...

Ha valaki rosszul van az utcán akkor hogyan illik megszólítani?

Figyelt kérdés

Most tanulunk elsősegélynyújtást, illetve stabil oldalfektetést. A lépéseket már megtanultam, de nem tudom hogy hogyan kell megszólítani a sérültet. A legelején amikor meglátom, mit érdemes szólni? Az órán azt mondták hogy jó napotot nem szabad mondani neki, illetve szép napot-tal sem kezdünk.


Vagy elég ha csak annyit mondok hogy elnézést jól van? Van valami baj?



2021. szept. 19. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az alábbi háromból kettőt választhatsz:


A) Uram/Asszonyom! Jól van? Rosszul érzi magát? Mije fáj? Hívjak segítséget?

B) Jól vagy? Rosszul érzed magad? Mid fáj? Hívjak segítséget?

C) De szép időnk van! Szeretem a vaníliafagyit. Piros zokni van rajtam.

2021. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Peter700 ***** válasza:
85%

Valami probléma van? Mi történt?

De jók azok is, amiket te írtál a kérdésed végén.

2021. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Aki rosszul van, feltehetően nem érdekli, hogy hogy szólsz oda... Ez mekkora hülyeség..


Ahogy gondolod. Nem is kell szólnod, ha látod, hogy szükséges, kérsz egy mentőt a helyszínre és kész.


Bátrabbak meg elkezdik a vizsgálatát, szükséges és általuk ismert segítségnyújtást, ha van kedvük.

2021. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Hidd el, ha én olyan rosszul lennék az utcán, hogy segítségre szorulok, pont leszarnám, hogy hogy szólítanak meg. Egy "minden rendben, tudok segíteni?" pont megfelelő.
2021. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Hölgyem/Uram tudnék önnek segíteni?
2021. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És akkor most hangozzon el hogyan szól ez a valóságban:


* Hello, mit csinál? Minden oké?

* Na! Mi van? Jól van?

* Hívjak mentőket?

* Kell segítség?

* Rosszul van?

* Mi történt?

2021. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

- Kedves elvtárs/elvtársnő!

- Látom leszakadt mindkét lába, de azért jól van?

- Segítenék, de nem emelhetek nehezet, meg a vért sem bírom.

2021. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Emlékszem, egyszer tényleg szarul voltam, mert a vádlimban mikro szakadások keletkeztek amikor felszálltam a villamosra sietve, és jókora kavicsra léptem, és annyira fájt, hogy azt hittem besz@rok. Le is kellett ülnöm a lépcső lejáróra, ahogy leszálltam a villamosról, mert össze akartam esni. Egy kedves lány megszólított, hogy rosszul vagyok-e, amitől mindig ideges leszek, mert egyértelműen látszik az emberen, hogy rosszul van, akkor minek kérdik meg... viszont visszanyeltem a szarkasztikus énem, és amikor a tudok-e segíteni, hívjak-e mentőt kérdéseire azt válaszoltam, hogy mentőre nem lesz szükség, mindjárt jobban leszek, csak ülnöm kell. Becsületére legyen mondva: nem hagyott magamra, segített eljutni a HÉV-ig, és utána is elég sokáig elkísért, csak a közreeső buszmegállónál hagyott tovább sétálni egyedül. Mondjuk épp ott volt a zebra, amin még átkísérhetett volna, csak amiatt, mert olyan "gyorsan" mentem, mint egy reumás csiga, de szerencsére nem ütött el senki, csak némelyik barom rám dudált, pedig nem szívatásból mentem lassan.


Szóval, a "Segíthetek valamiben?" Illetve talán még a "Hívjak-e mentőt, segítséget?" a legmegfelelőbb, mert általában az azért látszik, ha valaki rosszul van... bár valószínűleg nem mindenki annyira pipifaxos, mint én ápoló létemre.

2021. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8as

És a lány ma már a feleséged...

Amúgy az amcsi filmekben divat, hogy akármi is történik a főhössel, tehát pl szemmel láthatóan haldoklik, akkor is megkérdezik, hogy jól van-e.

Azt sem értem amúgy, hogy ha valaki a földön van, akkor a segítségére sietők miért gondolják azt, hogy a legfontosabb azonnal talpra állítani? Nyilván vagy tud magától is, vagy ha nem, akkor ott már nagyobb a baj annál, semmint, hogy ennyivel letudható legyen.

2021. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem csak a filmekben van, Amerikában tényleg készségesek az emberek. A negatív gondolokat, beszólogatást, kritizálást megtartják maguknak, náluk ez tabu a közösségi életben.
2021. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!