Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem párnapja, sötét volt...

Elestem párnapja, sötét volt és betonra estem. Megsérült a bal könyököm, de az nem vészes. Viszont a bal térdem nagyon csúnya, 2-3 nap után is gennyezik stb.. nem túl mély és fertőtlenítettem. Ötletek?

Figyelt kérdés

Viszont ég és fáj nagyon, főleg, ha használom a térdem (járok, gugolok stb)....valami fájdalom csillapítás van erre?

Alapból is muszáj vagyok járni (ahol húzodik majd vissza enged azon a részen)!

Munkahelyemen gyarkan előfordul, hogy gugolnon vagy térdelmnem is kell.

Orvosnálnem voltam, nem megyek....ellátam, fertőtleníttem, tisztítottam, be kötöztem, amikor volt lehetőségem hagytam szabadon, hogy száradjon. Ez általában késő délután/este volt rá lehetőségem.


Van valami fájdalom csillapító kencsőc vagy tabletta ami erre jó és hatásos? Folyamatosan fáj és ég. Ne ilyen cataflam meg algoflex, algopyrin és társait mondjatok, tapasztalatból tudom, hogy nekem, főleg erre a célranemérnek semmit sem. Van valami ötlet?


2021. okt. 24. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Horzsolt sebek jobban fájnak, mint az átlagos más seb, mivel nagyobb a felület, és több idegvégződés sérül. HA neked a sima fájdalomcsillapítók nem hatnak, akkor esetleg segíthet az Advil Ultra Forte.


Fájdalom csillapító kenőcsöket sebbe belekenni nem tanácsos, esetleg a seb köré.


Én konkrétan Diclofenac Ratiopharm-ot szoktam, de elviekben más, szintén Diclofenac tartalmú kenőcs is használhat (Voltaren, Diclac, Flector stb.)

Használhatsz gyógynövényes krémeket, mint például a Fekete Nadálytő krém, vagy Ördögcsáklya kenőcs (ezek kifejezett ízületi, fájdalomcsillapító gyógykenőcsök), amihez keverhetsz némi Körömvirág krémet, ami gyulladás csökkentő.


Sokan mondják, hogy szabadon kell hagyni a sebet, de ez sem mindig hasznos, lévén könnyebben felül fertőződik (irritálhatja a ruha is), és ilyenkor begennyesedik, nehezebben gyógyul a seb.


Hogy ne tapadjon bele a sebbe, DE mégis gyógyuljon, arra van egy egyszerű, és kipróbált módszer:

Miután fertőtlenítetted (pl. Betadine ecsetelő) a sebet, bekened a választott kenőccsel, és egy méretre vágott tisztasági betétet helyezel a sebre, majd szigszalaggal rögzíted. A jó szigszalag bőrbarát, nem bántja a bőrt, a tisztasági betét (ellentétben a gézlapokkal) pedig nem ragad bele a sebbe. Tudom, mert kipróbáltam magamon, és elhiheted, hogy anno a betegszobán ápolóként rengeteg sebet kötöttem át és be, szóval pontosan tudom, a hagyományos kötszer beleragad, és újra, és újra feltépi a gyógyuló sebzést.

Ugyan a tisztasági betét nem steril, de ha fertőtlenítetted a sebet, nem is okoz gyulladást.

2021. okt. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most itthon vagyok 1 hétig egyéb okokból, így pihenek, annyira nem érzem ilyenkor. De ha hozzáér valami, akkor nagyon fáj. Diclofenac kapszulába van, de nem hatott... a ruha is irritálja és gennyesdik igen.

Köszi az utsó tupped, ezt megteszem és próbálok úgy mozogni, hogy ne érjen hozzá a térdem semmihez és bízok benne, hogy ez alatt az 1 hét alatt meggyógyul, vagy legalább sokat javul. Köszi a választ!

2021. okt. 26. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!