Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi ez a csípő keresztcsont...

Mi ez a csípő keresztcsont ízületi gyulladás?

Figyelt kérdés
Több éve fáj a derekam, a mostani orvosom azt mondta hogy csípő keresztcsont ízületi gyulladásom van. Hiába adott rá gyógyszert, akkor is fáj. Nyugalmi állapotban fáj a derekam és ha megmozgatom vagy fetrengek egyet a szőnyegen akkor enyhül 10 percre. Szerinte a szülésnél sérült meg az ízület. Másnak is volt már ilyen gyulladása? Elmúlik ez valaha?
2021. okt. 29. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány éves vagy. Én 47, kopás miatt fáj, ez már nem múlik el. Ha túlsúlyos vagy, akkor az első, hogy le kell fogyni, és gyógytorna, jóga is segít. Nem vagyok szakember, de speciális diétával is lehet csökkenteni a gyulladásokat a szervezetben.
2021. okt. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet próbálni gyulladás csökkentő gyógynövényes tablettákat.

Pl. a kurkuma elég erős gyulladás csökkentő.

[link]

Én sokáig ezt szedtem a derekamra, és a térdeimre.


Most erre szeretnék váltani:

[link]

Minden részlet ott van a leírásokban.


És még valami ami segített:


Tigris tapasz:


[link]

Persze csak akkor, ha nem túl érzékeny a bőröd a kámforra, mentolra, szegfűszeg olajra, borsmentára.

A zacskó 4 vastag tapaszt tartalmaz, amit hosszában félbe lehet vágni, és akkor egy-egy fél tapaszt felhasználhatsz a derekad két oldalára. Ha elég csak egy fél középre, akkor 8 alkalommal tudod felhasználni. Éjszakára ne hagyd fenn, mert irritálhatja a bőrt. Emiatt maximum 2x ragaszd ugyanoda a csíkokat. Éjjelre csak akkor használhatod, ha este kezded el a kezelést, viszont akkor nappalra nem tudsz feltenni újat. Egy tapasz kibírja csere nélkül a nappalt. Ha netán leizzadod, tapaszd vissza, akár úgyis, hogy feljebb-lejjebb tapasztod. Ha már nem ragad (de ez nem valószínű), akkor cseréld.

2021. okt. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
40 vagyok, normál testalkattal. Most éppen gluténmentes diétát tartok, hátha segít. Előzőleg cukormeneset tartottam. Hát nem javult semmi. Néha ketodexet szedek, de van amikor nem hat.
2021. okt. 29. 08:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre nem fog hatni semmilyen diéta. Kellene egy MR és egy remek reumatológus, ami persze csak a mesében van. Nekem nincs ott gyulladás, de évek óta fáj, igaz pont fordítva, fekvés enyhíti.
2021. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi segített végül kérdező? Vagy hogy vagy azóta?
nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!