Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap felhuzast csinaltam a...

Tegnap felhuzast csinaltam a kondiban. A 130-al 8 ismetles ment. Utana 140-el 4. Vegul 150-be egyet belehuztam amitol nagyon megfajult a derekam. Ma mar nem tudok kiegyenesedni es csak fekvesnel nem faj. Mennyi ido lehet mire helyre jon?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 20:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek aki valaszolt.
2021. nov. 19. 11:13
 12/21 anonim válasza:
Jobban vagy?
2021. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Javulgat koszi! Szerintem a gyogyszer es a fekvo helyzet segit.
2021. nov. 20. 13:51
 14/21 anonim ***** válasza:

Az a baj az ilyen sérülésekkel, hogy látatlanban nehéz megmondani, mennyire súlyosak, általában csak valamilyen műszeres vizsgálattal lehet kideríteni, hogy mi a pontos probléma.

A felhúzásnál viszont én azt a (nem feltétlenül népszerű) nézetet vallom, hogy ha valaki nem erőemelő versenyző, akkor felesleges topszetteket csinálnia. A te esetedben például (amennyiben visszatérsz a felhúzáshoz) sokkal célravezetőbbnek és biztonságosabbnak tartanám, ha kezdetben mondjuk 120-125 kilóval csinálnál 8 ismétléseket (mondjuk 4x8-at), és a súlyt eszerint növelgetnéd, amíg lehet. Aztán át lehet állni más rep range-re, de én a topszetteket kihagynám.

Hiszen most mi történt? Volt összesen 13 ismétlésed, ami után le is sérültél. Ellenben egy 4x8-as tervnél lenne kb. 32 ismétlésed egy még mindig elég nagy súllyal ahhoz, hogy fejlődj, és valószínűleg nem is sérülnél le (ha mondjuk az utolsó körben a nyolcadiknál érzed, hogy kérdéses lenne, akkor ne indítsd meg, hanem várj egy hetet).

Amennyiben erőemeléssel szeretnél foglalkozni, akkor a helyedben felkeresnék egy normális erőemelő edzőt, aki kijavítja az apró technikai hibákat is (ez pénzbe kerül, de a gerinc egészsége ennyit megér).

Jobbulást és biztonságos edzést kívánok.

2021. nov. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14 koszi a tancsokat.

Volt 5 perc bicaj aztan

8*60 - bemelegites

8*100

8*130

4*140

1*150

Tehat volt fokozatossag szerintem. Nem tudom masok hogy csinaljak hogy ha csak egy megy hogy nem serulnek meg?

2021. nov. 21. 20:36
 16/21 anonim ***** válasza:

#15


Szerintem a technikával van valami gond. Érdemes megnézetni olyannal, aki ért hozzá. A felhúzás kényes gyakorlat, nem érdemes kapkodni a nagy súlyokkal.

2021. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Tavaly ilyenkor ment siman a 150 sose volt serules. Ebbol gondolom hogy jo a technika. Lehet a sulyban nem vagyok meg ott.

Lehet a korom belejatszhat. 43 vagyok mar. Ismerosi korben mindenki panaszolja a derekat vagy az izuleteit.

2021. nov. 21. 21:20
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17


Bocsi, de ha nem versenyzel, akkor miért ragaszkodsz a topsetekhez? Több, mint 20 éve végzek súlyzós edzéseket, de így is óvatos duhajt játszok.

A volumenmunka natúrban sokkal jobb eredményeket hoz, erőben is jobban jársz, ráadásul kevésbé sérülsz meg. El lehet menni néha intenzitás felé (tehát nagyobb súlyokra), de akkor sem indokolt 5-ös ismétlések alá menni (mondjuk 5x5).

Nem kioktatni akarlak, de annak nincsen semmi értelme, hogy kapsz egy sérvet, aztán akkor lehet, hogy nincsen több sportolás, maximum gyógytorna.

Egyébként a súlyzós edzés mellé erősen javasolt lenne nyújtásokat végezni (amit előszeretettel elhanyagolnak a legtöbben), ez is megelőzheti az ízületi problémákat.

2021. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#17 koszi hasznos amiket irsz. 5 ismetles ala nem megyek.

Meg a deadliftet is kihagyom egy honapra, csinalok mas hat gyakorlatokat.

2021. nov. 22. 20:32
 20/21 anonim ***** válasza:

#19


Örülök, ha segítettem. Ezt pl. érdemes átolvasni, hátha ad néhány ötletet:


[link]


Ha nem versenyzel, akkor a "formába hozó blokk" nyugodtan kimaradhat, mert az specifikusan a versenyre készít fel, hogy kihozd a lehető legnagyobb 1RM-eket.


Lehet úgy csinálni, hogy mondjuk 4x10 pár hétig, aztán 5x8, 6x6, 5x5 (egyre nagyobb súlyokkal), aztán ha már nem erősödsz az 5x5-tel, megint vissza a volumenközpontú 4x10-re (ami elvileg nagyobb súlyokkal fog menni, mint az előző ciklusban).


Kellemes, élethosszig tartó, sérülésmentes edzést kívánok.


Ui: a deadlift helyett próbáld ki a planket (és nyújts sokat), jót fog tenni

2021. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!