Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek komoly a baj?

Szerintetek komoly a baj?

Figyelt kérdés
5 napja tesióra keretein belül sajnos rosszul léptem es egy nagy reccsenest hallottam kifordult a bokám. Nagyon nagyra feldagadt viszont miutan elmúlt a fájdalom járni is tudtam viszonylag kis fájdalommal valamint a lábfejemet teljesen körbe tudtam forgatni. A tesitanárok azt mondtak hogy gyorsan rendbe jövök, nincs komoly baj. A biztonság kedvéért bementünk a kórházba ahol az orvos kb egy pillantast vetett ra elkuldott röntgenre, ami alapjan megallapitottak hogy nincs törés és szakadas sincs viszont egy hetre gipszet kaptam. Tudok bicegve jarkalni alig erzek fájdalmat viszont a hanyag diagnosztika miatt bizalmatlan vagyok félek hogy esetleg nagyobb a baj? Vagy túlreagálom

2021. dec. 18. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Se törés, se szakadás, ez várható volt, miután tudtad használni a lábad meg mozgatni, ahogy írtad.

De tény, hogy megsérült és pihentetésre van szüksége. Nem azért adott gipszet, mert rögzíteni kéne, hanem azért, hogy ne tudd terhelni, pihenésre kényszerítsen.


Egyébként az, hogy azonnal röntgenre küld az nem hanyagság feltétlenül, egyszerűen ez az egyetlen mód hogy beleláthasson, kívülről semmit nem tud megmondani.


Szóval sztem pihentesd a héten, ne bicegj vele sehova. Nem lesz gond:)

2021. dec. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vizesruházd
2021. dec. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pihentesd sokat, a megnyúlt szalagoknak és izmoknak kelleni fog egy kis idő, hogy rendbe jöjjenek.

Ha a röntgen szerint nincs törés vagy repedés, az nagy pozitívum, de ettől függetlenül a lágyrészek megsérültek, és ha nem regenerálódnak megfelelően, akkor krónikus instabilitás is kialakulhat, és az csak egy újabb ficamhoz vezet majd. Az egy hetes gipsz alatt azért rendesen tudnak gyengülni az izmok, ha szükséges akkor én egy gyógytornászhoz is elnéznék a helyedben a gipsz levétele után, ha instabilnak érzed a bokád járás közben, vagy recseg/fáj bizonyos helyzetben az ízület.

Jobbulást!

2021. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gipszet pontosan azért kaptad, hogy ne tudd mozgatni, csak pihentetni. Ne nagyon mászkálj vele, ne terheld, mert a megnyúlt szalagok elszakadhatnak.
2021. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok. Viszont tegnap levettek a gipszet es kaptam egy bokarögzítőt amit meg 3 hetig kell hordanom. A problema az hogy kegyetlenül szorítja a labamat es főleg pihenő helyzetben égető fajdalmat érzek. Végül inkabb levettem es ödémák jelentek meg a bokamon és körülötte. Meg sem mertem mozdítani nagyon bepánikoltam, ma reggel pedig ra sem tudtam allni annyira fájt, de nem a bokám hanem a lábfejem pereme ahol szorította
2021. dec. 21. 13:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamint még egy picit felvan duzzadva, jegelés jót tenne neki?
2021. dec. 21. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Jót
2021. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!