Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaficam után gyógytorna?

Bokaficam után gyógytorna?

Figyelt kérdés

December 8-án este rosszul léptem és abszolut nem tudtam ráállni a lábamra. Azonnal felpolcoltam, jegeltem, pihentettem nem álltam rá. Nem dagadt be másnapra, nem volt véraláfutásos, de fájt ha ráálltam vagy egy bizonyos pozícióban tartottam. Másnap voltam traumatológián, megröngtenezték, majd közli a doki hogy törés. 1hét fekvőgipsz majd 5 hét járógipsz. Megyek 1 hét múlva lecserélni a fekvőgipszet, megröngtenezik ismét, majd azt mondja a doki hogy a kép alapján mégsincs törés.... ez valószínűleg bokaszalag sèrülés, (ez volt ráírva a lapomra: Cont.et dist. talocrur.1.s

Laes.lig TFA 1.s )

majd bokarögzítővel elküldött hogy pihentessem majd mozgassam de 4 hétig 0-24ben hordjam a rögzítőt utána kezdhetem mozgatni.

Nem mondott semmit a gyógytornával kapcsolatban pedig sokaktól hallom, hogy nagyon is kellene, meg már rég el kellene kezdenem tornáztatni stb. Minden orvos máshogy kezeli vagy diagnosztizálja?

Kinek hogy volt?


Köszi a segítséget!



2021. dec. 26. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem részeleges bokaszalag szakadásom volt, nem mondtak gyógytornát, azóta is éves szinten kimegy a bokám. Ismerősömnek, aki portugál és ott történt baja 24 óra után már rögtön tornáztatták (természetesen csínjával) és most semmi baja nincs.


Én ennyit tudok hozzáfűzni. Szóval szerintem mindenképp kell a gyógytorna.

2021. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyógytornára doki ír ki vagy mehetek anélkül is?
2021. dec. 26. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz anélkül is nyugodtan. Csak találni kell egy gyógytornászt, aki jó ebben :) persze az magán lesz és fizetős így viszont...
2021. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Medicovert nèztem ki magán úton, azzal a cégem szerződésben van így nem kellene fizetnem érte. Van esetleg ott valakinek tapasztalata?:) ha nem erről akkor esetleg valakit aki Budapesten 11.ker környékén van?

Egyébként köszönöm a válaszokat ment a zöld pipa:)

2021. dec. 26. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is írtak fel gyógytornát, és amit mondtak folyamatosan hordjam a rögzítőt. Max fürdéshez vegyem le.
2021. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű bokarándulás és elülső bokaszalag részleges szakadása. Gyógytorna szükséges. Sajnos 100%-os soha nem lesz már. A gyógytornát a doki elvileg javasolni is fogja, de te is kérheted az ezzel kapcsolatos javaslatot.
2021. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!