Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Honnan lehet tudni,hogy...

Honnan lehet tudni,hogy áramütés,vagy statikus elektromosság?

Figyelt kérdés

Gyakran van,hogyha fém felülethez érek,bár volt már műanyagnál is akkor érzek kis csípést.

De nem tudom mindig eldönteni ez csak azért történt e mert fel vagyok töltődve úgymond.

Éjjeli lámpám kapcsolója fém,és mikor megcsíp néha kis kék szikrát is látok. Vagy ha hozzá érek kicsit csipked. Másnak nem csinálja ezt de azért engem idegesít.

Statikusnál is látni szikrát vagy ez más?


2022. jan. 19. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy látni szikrát. Én este, ha műszálas pulcsit veszek le, millió kis szikrát lehet látni.


Ha áramütés lenne, ha még egyszer hozzáérnél, akkor is rázna.

2022. jan. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Látni szikrát. Ha áramütés lenne, nem egy pillanatra éreznéd, hanem folyamatosan. A lámpa kapcsolója pedig (tegyük fel, hogy szabályosan van bekötve) le van földelve, így ha abba bármi oknál fogva áram kerül, a megfelelő védelmi berendezés működésbe lép és megszakítja az áramot.
2022. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam. Rendesen van bekötve igen és földelt.

Ment a zöld :)

2022. jan. 19. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!